Hotel Rosewood London

i

Autor: Archiwum Architektury Hotel Rosewood London; fot. Durston Saylor / CC BY-SA 3.0

Hotel Rosewood London

2022-11-03 14:17 Materiał sponsorowany

Położony w pobliżu Covent Garden, City i West Endu pięciogwiazdkowy Rosewood London to jeden z najbardziej luksusowych londyńskich hoteli. Wybudowany w 1914 roku w stylu edwardiańskim według projektu H. Percy’ego Moncktona łączy angielskie dziedzictwo ze współczesnym wyrafinowaniem.

Kuta żelazna brama osadzona w pieczołowicie odrestaurowanym frontonie wiedzie na obszerny, lecz cichy dziedziniec. Oszałamiająca kilkupoziomowa klatka schodowa, zdobiona siedmioma gatunkami marmuru, wznosi się ku sięgającej 50 metrów charakterystycznej kopule. Luksusowe wnętrza ozdobione są rzadkimi gatunkami kamienia, kubańskim mahoniem i pięknym dębem oraz dziełami sztuki takich artystów jak Eduardo Hoffmann.To idylliczne schronienie, w którym cichnie gwar miasta, a panuje atmosfera wyrafinowania i luksusu, oferuje 263 pokoje i 45 apartamentów projektu Tonyego Chi, w tym Manor House, jedyny na świecie apartament, który ma własny kod pocztowy.

Hotel Rosewood London

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Dyson

Dla takiego hotelu – zabierającego gości w swoistą podróż przez kulturę i ducha miejsca, podróż pełną doznań i odkryć – Dyson jest idealnym partnerem. Jego produkty wybrano ze względu na zaufanie do marki i dumę, z jaką można pokazywać klientom wyrafinowane technicznie i eleganckie dzieła brytyjskiej technologii. Wykorzystane w łazienkach suszarki do rąk Airblade i suszarki do włosów  oraz umieszczone w pokojach oczyszczacze powietrza i lampy idealnie łączą walory praktyczne i estetyczne, wpisując się w filozofię A Sense of Place, która odzwierciedla historię, kulturę i charakter tego miejsca.