Hubert Trammer wśród ambasadorów Nowego Europejskiego Bauhausu

i

Autor: Archiwum Architektury

Hubert Trammer wśród ambasadorów Nowego Europejskiego Bauhausu

2021-03-13 1:26

Hubert Trammer, architekt, nauczyciel akademicki, wieloletni współpracownik „Architektury-murator”, został jednym z 18 ambasadorów Nowego Europejskiego Bauhausu obok Shigeru Bana, Bjarke Ingelsa i Olafura Eliassona.

Na początku marca zostali ogłoszeni pierwsi ambasadorowie Nowego Europejskiego Bauhausu: inicjatywy, która ma pomóc krajom Unii w odbudowie gospodarki po pandemii w duchu zrównoważonego rozwoju. Wśród 18 specjalistów reprezentujących różne dziedziny znaleźli się m.in. architekci Shigeru Ban, Bjarke Ingels i José Pedro Sousa, ale też węgierska urbanistka Eszter Dávida, duńsko-islandzki artysta Olafur Eliasson czy holenderski biolog i aktywista Thiëmo Heilbron. Jedynym Polakiem w tym gronie jest Hubert Trammer: architekt, nauczyciel akademicki, stały współpracownik „Architektury-murator”. Hubert Trammer jest także sędzią konkursów architektonicznych, ekspertem nominującym do Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe, a od niedawna pracownikiem Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.Ambasadorowie Nowego Europejskiego Bauhausu będą współpracować w ramach specjalnego okrągłego stołu, szukając wspólnie najlepszych pomysłów na wsparcie Unii w realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu i osiągnięcie przez kraje starego kontynentu neutralności klimatycznej maksymalnie do 2050 roku. Czytaj też: Nowy Europejski Bauhaus: zaproszenie do współpracy i konkurs na zielone realizacje przyszłości |Komisja Europejska ogłosiła także pierwsze instytucje partnerskie inicjatywy Nowy Europejski Bauhaus. Jest wśród nich m.in. Rada Architektów Europy (ACE) i Centrum Designu Gdynia, ale też podmioty prywatne i publiczne działające w budownictwie. W program Nowego Europejskiego Bauhausu zaangażowała się także Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach działalności Sieci Izb Architektów Europy Środkowej (CCE) organizuje pierwszy międzynarodowy panel „Architekci w kierunku Nowego Europejskiego Bauhausu”.

Wydarzenie będzie się składać z trzech spotkań on-line. Pierwsze, otwarte dla wszystkich zainteresowanych izb architektonicznych w sieci CCE +, drugie poświęcone dyskusjom na szczeblu krajowym, zorganizowane przez izby architektoniczne w państwie członkowskim UE, oraz ostatnie jako dyskusja członków sieci CCE +. Zapraszamy do udziału nie tylko członków naszej Izby Architektów, ale także architektów wnętrz, architektów krajobrazu i urbanistów, inne siostrzane organizacje oraz uczelnie – zachęca Borys Czarakcziew, wiceprezes ds. międzynarodowych Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP). Pierwsze spotkanie zaplanowano 17 marca o 10.00. Więcej informacji na stronie www.warsztatarchitekta.pl.

ZAPISZ SIĘ