Kompleks Oշ w Londynie

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Dyson

Kompleks Oշ w Londynie

2022-10-27 15:58 Materiał sponsorowany

Oշ to jeden z największych na świecie kompleksów konferencyjno-widowiskowych. Wybudowany w 2000 roku w londyńskiej dzielnicy Greenwich  ̶  zaprojektowany przez Richard Rogers Partnership dla uczczenia nowego tysiąclecia  ̶  mieści 30 komercyjnych sal, z których największa jest słynna Oշ Arena na blisko 24 tysiące widzów, miejsce koncertów takich gwiazd, jak Queen, Led Zeppelin, Celine Dion, Madonna czy Lady Gaga.

Budynek Oշ przykryty jest białym dachem przypominającym namiot, a podtrzymuje go dwanaście stumetrowych żółtych masztów symbolizujących miesiące lub godziny na tarczy zegara. Z kolei średnica dachu, 365 metrów, nawiązuje do liczby dni w roku. Jak widać, wszystko w Greenwich kręci się wokół czasu i zmiany daty…

Kompleks Oշ w Londynie

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Suszarka do rąk Dyson Airblade dB

Oշ odwiedza rocznie około 2 milionów osób, co oznacza, że do dbania o ich komfort potrzebne są najnowocześniejsze urządzenia. W łazienkach obiektu miejsce starych, mało wydajnych, wykorzystujących ciepłe powietrze suszarek do rąk zamontowano ultranowoczesne urządzenia Dyson Airblade dB. Silniki tych suszarek osiągają 90 tysięcy obrotów na minutę, trzy razy więcej niż w konwencjonalnych, i tłoczą do 30 litrów powietrza na sekundę. Dzięki temu suszenie rąk trwa zaledwie 10 sekund, urządzenie zużywa do 72% mniej energii i jest 50% cichsze. Zastosowane filtry HEPA, wyłapujące 99,95% niepożądanych cząsteczek z powietrza, sprawiają, że cały proces jest higieniczny i eliminuje mało ekologiczne ręczniki papierowe.

Kompleks Oշ w Londynie

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Suszarka do rąk Dyson Airblade dB