Architektura MuratorWydarzeniaWyniki konkursu KOŁO 2018

Wyniki konkursu KOŁO 2018

Rozstrzygnięto 20. edycję konkursu KOŁO na projekt budynku z funkcją toalety publicznej – obiekt zaplanowano nad rzeką Słupią w centrum Słupska, w ramach zakrojonego na szeroką skalę programu rewitalizacji śródmieścia.

Konkurs KOŁO 2018
Prezes Geberit Polska Przemysław Powalacz, Prezydent Słupska Robert Biedroń, Aleksandra Kozłowska i Prof. Ewa Kuryłowicz; Fot. serwis prasowy

Władze Słupska od kilku lat przymierzają się do rewitalizacji śródmieścia. W 2015 roku zorganizowały konkurs na zagospodarowanie bulwarów nad przepływającą przez centrum rzeką Słupią. Zwyciężyła koncepcja Eweliny Siestrzewitowskiej, która zaproponowała m.in. budowę dwóch nowych kładek oraz podzielenie nabrzeży na strefy rozrywki, wypoczynku czy edukacji przyrodniczej.

Konkurs KOŁO 2018
Nagrodzona praca Aleksandry Kozłowskiej. Perforowana biała blacha stanowi nawiązanie do przebiegu dawnych murów; Il. serwis prasowy

Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał miastu dofinansowanie na realizację – prace mają się więc wkrótce rozpocząć. Naprzeciw tym planom wyszła też firma KOŁO, organizując w Słupsku 20. edycję konkursu na projekt toalety publicznej z dodatkową funkcją. Władze miasta wskazały działkę nad samą rzeką, w sąsiedztwie mostu Kowalskiego, gdzie znajduje się fragment historycznych murów obron- nych. Uczestnicy musieli go wyeksponować, a także uwzględnić w projekcie dawny przebieg fortyfikacji. W jury pod przewodnictwem profesor Ewy Kuryłowicz znaleźli się architekci: Dariusz Herman, Maciej Araszkiewicz, Paweł Krzemień i Mirosław Zwolski, a także prezes firmy Geberit, do której należy marka KOŁO, Przemysław Powalacz. Nagrodę główną otrzymała Aleksandra Kozłowska, studentka WBAiIŚ PŁ. Autorka zaprojektowała parterowy obiekt w formie pagórka obudowanego z dwóch stron perforowaną blachą. Jako funkcję uzupełniającą zaproponowała kawiarnię oraz przestrzeń spotkań z makietą śródmieścia. Sędziowie przyznali też pięć wyróżnień oraz dwie nagrody specjalne, za wykorzystanie zasad projektowania uniwersalnego i najciekawszą funkcję dodatkową. (TŻ)

Tagi:
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.