warsztaty

LURE i Fundacja Architektury z Turynu szukają architektów zainteresowanych off-site construction

2024-08-28 12:35

Think-tank LURE we współpracy z fundacją Fondazione per l'Architettura z Turynu ogłaszają nabór na polsko-włoskie warsztaty, których celem jest zaprezentowanie technologii przetwarzania materiałów, dla profesjonalistów zainteresowanych prefabrykacją, modularnością, walką z kryzysem klimatycznym i potrzebami budownictwa socjalnego.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

Spis treści

  1. Dwie organizacje zapraszają do zgłoszenia się na szkolenia
  2. Tematyka szkoleń
  3. Ruszył nabór

Dwie organizacje zapraszają do zgłoszenia się na szkolenia

LURE - Laboratory for Urban Research and Education (Laborarorium Badań i Edukacji Miejskiej) to think-tank wspierający społeczności lokalne, a także, między innymi, oficjalny partner Nowego Europejskiego Bauhausu (przyjęty jako pierwszy z Polski). Ma on siedzibę w Warszawie. LURE nawiązał współpracę z włoską fundacją z północy Włoch, z Turynu, Fondazione per l'Architettura (Fundacja Architektury), aby zorganizować wspólne szkolenie. Zapraszają do przysyłania zgłoszeń, spośród których wyłonią 10 architektów z Polski i 10 z Włoch do udziału we wspólnych warsztatach, które odbędą się:

  • 18-19 października 2024 w Turynie
  • i 21-22 lutego 2025 roku w Warszawie.

Off-site Construction to Simplify the Energy Transition in Social Housin - nabór:

Tematyka szkoleń

Przedmiotem serii warsztatów, szkoleń oraz spotkań z ekspertami będzie Off-site construction – uproszczenie transformacji energetycznej w budownictwie socjalnym. Program skupia się na nowoczesnych metodach budowlanych, w tym prefabrykacji, dedykowanych budownictwu mieszkaniowemu socjalnemu w Polsce i we Włoszech. W ramach programu przewidziane są także wizyty na placach budowy oraz w zakładach produkcyjnych prezentujących nowoczesne technologie.

Ruszył nabór

Organizatorzy pokrywają koszty przelotu, transportu na miejscu i zakwaterowania. Więcej szczegółów dotyczących naboru i dokładnego programu szkoleń można znaleźć pod adresem:

W obliczu kryzysu klimatycznego i mieszkaniowego potrzebujemy nowych, pragmatycznychrozwiązań i systemów, które jednocześnie zmierzą się z tymi wyzwaniami. Wymagane jest świeżespojrzenie nie tylko na sam proces projektowania, ale również na metody budowy. Programskierowany jest do profesjonalnych architektów, którzy we współpracy z naszymi nowatorskimifirmami partnerskimi mogą stać się ambasadorami dobrych praktyk na szeroką skalę. To od nichmoże zacząć się zmiana, która uruchomi istotne i konieczne procesy na rynku budowlanym imieszkaniowym" - mówi przewodniczący think-tanku LURE, Maciej Jakub Zawadzki.