Architektura MuratorWydarzeniaWRA 8: Warszawskie Rozmowy Architektoniczne o konkursach i planowaniu

WRA 8: Warszawskie Rozmowy Architektoniczne o konkursach i planowaniu

Już 13 października odbędzie się 8 edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Gościem specjalnym będzie Markus Pfisterer, partner w znanej niemieckiej pracowni gmp – Architekten von Gerkan, Marg und Partner.

WRA 8: Warszawskie Rozmowy Architektoniczne o konkursach i planowaniu

To już 8 edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych, cyklu wykładów poświęconych projektowaniu miast i przestrzeni publicznych. Coroczne spotkanie, adresowane do szerokiego grona odbiorców, organizowane jest przez biuro Coqui Malachowska Coqui Städtebau Landschaftsarchitektur i Fundację Twórców Architektury przy współpracy ambasady Niemiec w Warszawie. Najbliższa konferencja, pod hasłem MASTERPLAN – KONKURS – STANDARDY, odbędzie się 13 października w warszawskim pawilonie SARP. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Markus Pfisterer, partner w niemieckiej pracowni gmp – Architekten von Gerkan, Marg und Partner, który opowie m.in. w jakich konkursach bierze udział jego zespół i jak przygotowuje prace konkursowe. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną również standardy organizacji konkursów architektonicznych na terenie Republiki Federalnej Niemiec, a także modelowe rozwiązania stosowane przy wyborze projektów urbanistycznych. Wśród omawianych koncepcji znajdzie się m.in. projekt osiedla am Weinberg w Ulm czy rynku Łazarskiego w Poznaniu, wyłonionego w konkursie opartym na formacie open call działającym we Flandrii.

Warszawskie Rozmowy Architektoniczne – WRA 8,

MASTERPLAN – KONKURS – STANDARDY

13 października, pawilon SARP, ul. Foksal 2, godz. 14.30-19.00

Warszawskie Rozmowy o rewitalizacji Konfrontacja niemieckich i polskich doświadczeń w dziedzinie rewitalizacji była tematem siódmej edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych. W trakcie spotkania zastanawiano się m.in., czy odnowa miast musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi oraz jak prowadzić projekty partycypacyjne, by w dyskusję o przyszłości angażowały się nie tylko organizacje pozarządowe, ale również mieszkańcy.
Revital Total. Konferencja Pażdziernikowa polsko-niemiecka konferencja z cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne poświęcona będzie przeprowadzanej w przestrzeni publicznej rewitalizacji.
Zielone Miasto. Konferencja Tematem szóstej edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych jest Zielone Miasto – Miasto jako ogród.
Współczesne miasta ogrody – doświadczenia niemieckich architektów Konferencja poświęcona otwartym terenom miejskim, wycieczki rowerowe, warsztaty oraz Festiwal Ogrodów to tylko niektóre z wydarzeń odbywających się w ramach polsko-niemieckiego projektu Zielone Miasto.
Innowacyjne mieszkanie. Warszawskie Rozmowy Architektoniczne 16 listopada odbędzie się piąta edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych. Tym razem tematem prelekcji i dyskusji będą innowacyjne mieszkania omawiane na przykładzie dwóch modelowych inwestycji - IBA w Hamburgu i Nowych Żernik we Wrocławiu. Zgłoszenia tylko do 10 listopada!
Warszawskie rozmowy architektoniczne. "CZYNSZÓWKI – mieszkanie dla każdego" "Warszawskie rozmowy architektoniczne" to cykl wykładów i dyskusji na tematy urbanistyczne, architektoniczne i z zakresu architektury krajobrazu. 28 listopada odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem poświęcone tematowi małych mieszkań w Polsce i Europie. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada.