Architektura MuratorWydarzeniaWykład Bertranda Shippana (MVRDV) na stulecie Politechniki Warszawskiej

Wykład Bertranda Shippana (MVRDV) na stulecie Politechniki Warszawskiej

27 kwietnia, w ramach cyklu wykładów "O Architekturze" odbędzie się spotkanie z kolejnym wybitnym architektem. Tym razem wykład wygłosi Bertrand Schippan z holenderskiej pracowni MVRDV.

Bertrand Schippan

Bernard Shippan jest członkiem pracowni MVRDV od ośmiu lat. Jednocześnie prowadzi własną działalność z Michaelem Labory w ramach MLBS Architects. Brał udział w projektowaniu niedawno otwartej hali targowej w Rotterdamie znanej pod nazwą Markthal. W MVRDV prowadzi działalność pracowni na terenie Francji. Jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych publikacji jest esej "Too much is not enough" dotyczący zakresu tego, co nazywamy projektowaniem.

Podczas projektowania różnej skali budynków Shippan wytworzył indywidualne podejście do architektury. Wykorzystał je między innymi w projekcie "Grand Paris", gdzie reprezentując MVRDV współpracował z innymi czołowymi architektami przy projektowaniu rozwiązań przestrzennych dla Paryża.

Podczas wykładu w ramach cyklu "O Architekturze", Bertrand Schippan opowie o różnych sposobach intensyfikacji miasta, w oparciu o doświadczenia z projektów realizowanych zarówno z MVRDV jak i w ramach jego autorskiej pracowni MLBS Architects.

27 kwietnia 2015 (poniedziałek), godz. 17:30
Sala Wystaw - Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55
Organizatorem wykładu jest Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.