Architektura MuratorWydarzeniaPolskie studentki zwyciężyły w konkursie na projekt obiektu sakralnego w Senegalu

Polskie studentki zwyciężyły w konkursie na projekt obiektu sakralnego w Senegalu

Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej) otrzymały pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie na projekt obiektu sakralnego w Senegalu. Praca ma szansę na realizację.

Projekt nagrodzony w konkursie Kaira Looro
I nagroda w konkursie Kaira Looro, autorki projektu: Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej).
Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję Muzeum – Domu Rodziny Pileckich. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia BDR Architekci, która zaprojektowała elegancki pawilon o ponadczasowej formie, zintegrowany z istniejącym domem i tradycyjnie ukształtowanym ogrodem.
Polscy studenci z nagrodą w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli Polski zespół w składzie Bartosz Matuszek, Ewelina Bugajewicz, Karolina Wasilewska, Paulina Sawczuk otrzymał The Big Picture Award w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli w łotewskim mieście Kieś.
Nabrzeże Lubianki w Starachowicach Konkurs na zagospodarowanie terenu wokół zalewu Lubianka w Starachowicach wygrała Pracownia Architektoniczna Format z Kielc.
Polski trawertyn w projektach młodych architektów Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu Trawertyn Design, na który wpłynęły aż 133 prace. Nadesłane projekty to dowód, że trawertyn to wciąż atrakcyjny materiał dla projektantów dużych i małych form przestrzennych. Wciąż zadziwia charakterem, fakturą i kolorem – mówi Przemo Łukasik, przewodniczący jury.
Polka współautorką zwycięskiego projektu kolonii na księżycu Koncepcja Lunar Test Lab otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na projekt samowystarczalnej kolonii na księżycu. Jej współautorką jest Monika Lipińska, absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Park Archeologiczny Obłazowa w Nowej Białej Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowoczesnego pawilonu ekspozycyjnego w Nowej Białej. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia MFA Biuro Architektoniczne.