Przybornik

2019-10-24 13:35

Nowe produkty i specjalistyczne technologie dla architektów.

KARI_oprawa oświetleniowa_firma AQForm

Autor: fot. serwis prasowy

KARI

to nowa, podwójna oprawa oświetleniowa firmy AQForm. Można ją montować zarówno na suficie, ścianie, szynoprzewodzie, jak i w formie wiszącej. System Spider pozwala rozmieścić lampy na niemal dowolnej powierzchni. Oprawy dostępne są w różnej kolorystyce. Dzięki ruchomej głowicy lampy można ustawiać pod dowolnym kątem, kierując światło bezpośrednio na określony punkt.

www.aqform.com

SLX Pure_linia zabudowy kuchennej_marka SieMatic

Autor: fot. serwis prasowy

SLX Pure

to najnowsza linia zabudowy kuchennej z segmentu premium marki SieMatic, dostępnej w Studio Forma 96. Cechą charakterystyczną kolekcji są duże, przyciemniane elementy szklane, połączone ze zintegrowanym z szafkami oświetleniem LED. W ofercie firmy znajdziemy m.in. wielokrotnie nagradzane SieMatic 29, reinterpretowany klasyczny bufet kuchenny oraz linię CLASSIC charakteryzującą się ciekawym połączeniem materiałów z elementami metalu i szkła.

www.siematic.com, www.sf96.pl

Crafted Series_kolekcja wykładzin_marka Milliken

Autor: fot. serwis prasowy

Crafted Series

to jedna z kolekcji wykładzin marki Milliken dostępnej w salonie Aqina. Są odporne na zniszczenia i mają właściwości akustyczne, dlatego idealnie sprawdzą się w przestrzeniach biurowych. Firma Milliken od lat stawia na zrównoważony rozwój, dlatego – jak większość produktów marki – wykładzina jest ekologiczna. Dostępna w formie modułów 500 x 500 mm w różnej kolorystce.

www.millikencarpet.com, www.aqina.eu

NES_seria kabin prysznicowych_Hypnotic

Autor: fot. serwis prasowy

NES

to seria kabin prysznicowych z linii Hypnotic. Wśród nowych produktów znaleźć można modele Frame z ramką lub Factory z industrialną kratką wykonaną trwałą farbą ceramiczną zespalaną ze szkłem podczas jego hartowania. Wszystkie modele mają anodowane czarne profile. Seria sprawdzi się zarówno w małych łazienkach, jak i w dużych salonach kąpielowych.

www.radaway.pl

Rockfon Blanka®_płyta akustyczna

Autor: fot. serwis prasowy

Rockfon Blanka®

to najbielsza płyta akustyczną na rynku. Jej współczynnik bieli L wynosi 94,5. Oprócz właściwości akustycznych, bardzo dobrze odbija i rozprasza światło dzienne, które dociera w głąb pomieszczeń, rozświetlając je i tworząc naturalną atmosferę. Produkt został wykorzystany w części biurowej w nowej siedzibie firmy Bialmed w Piszu autorstwa pracowni 3XA. W holu głównym mającym prawie 4,5 m wysokości wykorzystano sufity Rockfon Mono Acoustic. Projekt zdobył Nagrodę Roku SARP 2019 i był finalistą Word Architecture Festival 2019.

www.rockfon.pl

PRIMO 82 i PRIMO 70_okna PVC_marka Wiśniowski

Autor: fot. serwis prasowy

PRIMO 82 i PRIMO 70

marki Wiśniowski to najnowsza propozycja okien opartych na profilach PVC w klasie A, o głębokości zabudowy 82 i 70 mm. Wyposażone zostały w jedno- i dwukomorowe pakiety szybowe o dobrych parametrach termoizolacyjnych. Okna dostępne są również w wersji z nakładką aluminiową, z niskim progiem oraz antywłamaniowej lub jako drzwi tarasowe.

www.wisniowski.pl