Architektura MuratorKonkursyKonkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu i rozbudowy Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu i rozbudowy Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu i rozbudowy obiektu zakładu opieki długoterminowej w Makowie Podhalańskim. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 15 czerwca.

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania projektowego - koncepcji architektonicznej, dla rozszerzenia zakresu działalności oraz rewitalizacji obiektu objętego konkursem, ze szczególnym uwzględnieniem powiązania projektowanych obiektów z istniejącymi.

Terminy:

15 czerwca 2015, do godz. 15:00 - składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
19 czerwca 2015 - wysłanie informacji o dopuszczeniu do udziału w konkursie i zaproszenie do składania prac konkursowych
3 lipca 2015 - składanie pytań dotyczących regulaminu oraz konkursu
13 lipca 2015 - wysłanie odpowiedzi na pytania
31 sierpnia 2015, do godz. 15:00 - składanie prac konkursowych
15 września 2015, godz. 12:00 - ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:

Zwycięzca konkursu otrzyma 20 000 zł brutto

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.

Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej w Warszawie: konkurs SARP Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.