Architektura MuratorKonkursyMiejsca pełne życia. Nagroda

Miejsca pełne życia. Nagroda

Po raz pierwszy przyznana zostanie nowa europejska nagroda architektoniczna, której patronuje Fundacja im. Miesa van der Rohe – Living Places – Simon Architecture Prize.

Living Places
Il. materiały prasowe

Celem jest wyróżnienie przestrzeni do pracy, nauki czy zabawy, które są przyjazne użytkownikom i zapewniają im komfort. Można nadsyłać projekty w dwóch kategoriach: Collective places i Personal places, oddane do użytku między 1 stycznia 2014 roku a 31 grudnia 2015 roku. Będą one oceniane przede wszystkim z perspektywy użytkowników, stąd jury czeka także na filmy pokazujące życie tych miejsc.

Termin rejestracji 16 września

Termin zgłoszeń 31 października

www.simonprize.org

Tagi:
Nagrody 25-lecia „Architektury-murator” [GALERIA] Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła uhonorować szczególne, przełomowe osiągnięcia w dziedzinie architektury.  To  twórcy, którzy stali się międzypokoleniowym wzorcem;  budynek, który przeszedł do historii, ale też niezrealizowany projekt – symbol.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.
Nagroda dla dyrektora Muzeum Architektury W ramach Deutscher Preis für Denkmalschutz – jednego z ważniejszych międzynarodowych wyróżnień za ochronę zabytków – Jerzy Ilkosz otrzymał Pierścień Karla Friedricha Schinkla, noszący imię najwybitniejszego niemieckiego architekta XIX wieku i równocześnie pioniera w dziedzinie konserwatorstwa. Jest on drugim Polakiem, po profesorze Janie Zachwatowiczu, który został uhonorowany tą nagrodą.
Najlepsza wizualizacja z Polski Konkurs CGarchitect Architectural 3D Awards na najlepszą pracę z dziedziny wizualizacji architektonicznej organizowany jest od 15 lat przez portal cgarchitect.com. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie dotyczące tej branży. Nagrody przyznawane są w 9 kategoriach, osobno dla dzieł zawodowców i amatorów, osobno za animację, pojedynczy obraz czy projekt interaktywny.
Medal MERENTIBUS dla redaktor naczelnej „Architektury-murator” Podczas Międzynarodowej Konferencji Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej, która odbyła się w dniach 24-25 listopada 2017 roku na Politechnice Krakowskiej, redaktor naczelna „A-m” Ewa P. Porębska została uhonorowana medalem MERENTIBUS. Przyznano go za zasługi w odkrywaniu istoty architektury.
Honorowa Nagroda SARP To najważniejsze wyróżnienie przyznawane polskim architektom za całokształt twórczości otrzymał w tym roku Stanisław Deńko, absolwent Politechniki Krakowskiej, wieloletni wykładowca akademicki, od 1993 roku prowadzący pracownię WIZJA. Projektant pełnił również funkcję dyrektora Wydziału Architektury oraz Wydziału Planowania Przestrzennego, a także Głównego Architekta Miasta Krakowa.