Architektura MuratorKonkursyPerły Łodzi 2020 – najlepsze łódzkie realizacje 2019 roku

Perły Łodzi 2020 – najlepsze łódzkie realizacje 2019 roku

15 lutego wystartował plebiscyt Perły Łodzi 2020 na najlepsze inwestycje ubiegłego roku. Nominowanych jest 55 obiektów.

Perły Łodzi 2020 – najlepsze łódzkie realizacje 2019 roku
Fragment elewacji zespołu biurowego Imagine przy ul. Niskiej 11/15, proj. DDJM ARchitekci (dziś BE DDJM); fot. Marta Ostrowska

Perły Łodzi 2020 to plebiscyt organizowany przez internetowy serwis Miasto Tysiąca Kamienic. W tym roku odbywa się już jego piąta edycja. Pod głosowanie poddawane są inwestycje ukończone w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, zarówno modernizacje i remonty, jak i zupełnie nowe budynki. Celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na zachodzące w Łodzi pozytywne zmiany oraz poznanie opinii łodzian (i nie tylko) na temat tego, które ze zmian uznają za najciekawsze, najbardziej wyczekiwane lub najbardziej staranne i pracochłonne – informuje Kacper Moroz, łodzianin prowadzący stronę Miasto Tysiąca Kamienic. Szkoda jedynie, że organizatorzy nie podają autorów budynków czy modernizacji.

Do udziału w plebiscycie Perły Łodzi 2020 nominowali 55 obiektów. Tradycyjnie podzielili je na osiem kategorii: Miejska, Prywatna, Wspólnotowa, Powojenna, Współczesna, Fabryczna i Złota, ale dodali też nową: Perła ulicy Próchnika. Głosowanie na stronie www.perlylodzi.pl potrwa do 15 marca.