Architektura MuratorKonkursyStypendium dla studentów architektury. Konkurs lidera technologii 3d na najlepsze portfolio

Stypendium dla studentów architektury. Konkurs lidera technologii 3d na najlepsze portfolio

Firma Nemetschek Vectorworks, Inc., zajmująca się tworzeniem oprogramowania 3d, stworzyła międzynarodowy program stypendiów dla studentów architektury The Vectorworks Design Scholarship. Współpraca z firmą rozpoczyna się konkursem na najlepsze portfolio, do wygrania 10,000$. Termin składania prac do końca lipca 2014

Producent oprogramowania dla architektów poszukuje studentów zainteresowanych tworzeniem nowych rozwiązań zarówno w architekturze i designie oraz wykazujących się chęcią doskonalenia swoich umiejętności. Oceniane będą portfolio, które może zawierać projekty tworzone w dowolnych programach komputerowych, oraz odpowiedzi na kilka krótkich pytań. Zakres i ilość projektów jest pozostawiona do wyboru studenta. Na konkurs składają się dwa etapy. W pierwszym nagrodą jest 3,000 $ oraz oprogramowanie komputerowe Vectorworks® Designer z Renderworks® dla pracowni komputerowej w szkole laureata, wraz z kursem obsługi. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 sierpnia.

Wygrana gwarantuje zakwalifikowanie się do programu stypendialnego dla studentów architektury i kierunków projektowych The Vectorworks Design Scholarship. W drugim etapie stypendyści zostaną zapisani do konkursu imienia Richarda Diehla, założyciela firmy. Zwycięzca zostanie ogłoszony 10 września 2014 i otrzyma dodatkową nagrodę 7,000 $. Studenci mogą składać swoje projekty na stronie: www.vectorworks.net/scholarship. Warunkiem jest uczęszczanie na studia projektowe w przyszłym roku akademickim 2014/2015.

Nagrody w studenckim konkursie architektonicznym i projektowym:

I etap3,000 $ oraz oprogramowanie Vectorworks® Designer z Renderworks®
II etap7,000 $ nagroda imienia Richarda Diehla

Terminy w konkursie na stypendium:

30 lipca 2014, do godziny 11:59 p.m. czasu wschodniego, tj. 18:59 czasu polskiego – termin nadsyłania portfolio
30 sierpnia 2014ogłoszenie wyników I etapu
10 września 2014ogłoszenie wyników II etapu

Więcej informacji na stronie organizatora: www.vectorworks.net/scholarship
Kontakt: academicteam@vectorworks.net

Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.
Doroczna Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA – SARP 2021: wyniki Poznaliśmy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również cztery równorzędne wyróżnienia.
Rewitalizacja ulicy Partyzantów w Gdańsku Poznaliśmy wyniki konkursu studenckiego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną rewitalizacji rejonu ulicy Partyzantów w Gdańsku. Główną nagrodę przyznano za zrównoważone proporcje pomiędzy przestrzenią otwartą a proponowaną zabudową oraz podzielenie pierzei na segmenty korespondujące z istniejącymi obiektami historycznymi.
Piwnice Pałacu Kazimierzowskiego: wyniki konkursu dla studentów architektury Politechniki Śląskiej Prezentujemy wyniki konkursu na projekt rewitalizacji zabytkowych piwnic Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie wraz z komentarzami pomysłodawczyni, prof. Magdaleny Żmudzińskiej-Nowak, oraz przewodniczącego jury Michała Krasuckiego, stołecznego konserwatora zabytków.
Międzynarodowy konkurs dla studentów na projekt ławki w Wenecji Curators Collective, zrzeszający kuratorów blisko 50 pawilonów narodowych tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji, zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie studenckim na projekt ławki, która zostanie zrealizowana w przestrzeni miasta. Zgłoszenia do 7 lipca!
Wyniki konkursu o Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego. Nagrodę główną otrzymał Adrian Matuszewski z Politechniki Krakowskiej, ale jury przyznało też pięć wyróżnień.