Apartamenty XYZ w Szczyrku: trwa realizacja nowego projektu WXCA

i

Autor: Archiwum Architektury Apartamenty XYZ w Szczyrku, proj. WXCA

Apartamenty XYZ w Szczyrku: trwa realizacja nowego projektu WXCA

2021-04-28 16:26

Trwa budowa apartamentów XYZ w Szczyrku według projektu pracowni WXCA. Trzy licowane naturalnym drewnem obiekty powstaną przy dolnej stacji kolejki gondolowej na Halę Skrzyczeńską.

Apartamenty XYZ w Szczyrku składają się z trzech części. Każda ma nieco odmiennych charakter. X – to budynek zlokalizowany od ulicy, umiejscowienie samo narzuca więc funkcje. Ma być aktywnie, eXtreme. Na wyższych piętrach przewidziano apartamenty, na parterze restaurację połączoną z coworkingiem – czytamy w informacji prasowej. Środkowy obiekt został zaprojektowany dla tych, którzy przyjadą odpocząć z rodziną. Y jak „You” ma być strefą mniej gwarną. Tu odpoczywamy. W tej części kompleksu zaplanowaliśmy apartamenty, ale też taras z ogrodem na dachu oraz salę zabaw dla dzieci – opowiada Marta Sękulska-Wrońska, architekt i partner w WXCA. Najbardziej oddalony od ulicy budynek Z, czyli Zen, ma sprzyjać wyciszeniu. Znajdzie się w nim basen z panoramiczną szklaną ścianą i widokiem na stok narciarki oraz strefa z sauną, na zewnętrza zaś miejsce na rodzinne czy firmowe ogniska i pikniki. Jak zauważają autorzy, taki układ może w szczególny sposób sprzyjać turystyce w dobie pandemii.

Apartamenty XYZ w Szczyrku: od konkursu do realizacji

Apartamenty XYZ powstają przy głównej ulicy Szczyrku – Salmopolskiej, w odległości zaledwie 30 metrów od dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort, prowadzącej na Halę Skrzyczeńską. Zaoferuje w sumie 30 apartamentów w standardzie hotelowym, ale z pełnym zapleczem usługowym. Budowa jest obecnie na etapie ukończenia drugiej kondygnacji w budynku Z. Apartamenty o powierzchni ok. 32 m² sprzedawane są inwestorom indywidualnym. W każdym rozplanowano pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienką, wydzieloną sypialnią i balkonem lub tarasem. Sześć przewidziano jako lokale z dodatkowym pokojem z łazienką w formie pokoju hotelowego. Wszystkie natomiast sprzedawane są z pełnym wykończeniem i wyposażeniem. Warto dodać, że projekt zespołu, inwestor, czyli firma Apartamenty Złoty Widok, wyłoniła w zamkniętym konkursie architektonicznym. Budowa rozpoczęła się wiosną 2020 roku i ma potrwać dwa lata. Zakończenie realizacji planowane jest na czerwiec 2022 roku. Postęp prac można śledzić na kanale inwestycji na YT.

Gdzie powstaną apartamenty XYZ

ZAPISZ SIĘ