Crystal Mountain – w Wiśle powstanie pięciogwiazdkowy hotel projektu Q2Studio

i

Autor: Archiwum Architektury Crystal Mountain Hotel w Wiśle; proj. Q2Studio

Crystal Mountain – w Wiśle powstanie pięciogwiazdkowy hotel projektu Q2Studio

2018-11-15 15:05

Architekci z wrocławskiej pracowni mieli za zadanie stworzyć obiekt, który zapewniałby gościom nieustanny kontakt z otaczającym krajobrazem przy zachowaniu nowoczesnego charakteru i przemyślanego układu funkcjonalnego.

Crystal Mountain Hotel będzie zlokalizowany na wysokości 560 m n.p.m. w otoczeniu lasów Beskidu Śląskiego, z widokiem na rzekę Wisłę i położone między górami miasto. Projekt zakłada budowę hotelu o podwyższonym standardzie, w skład którego wchodziłoby ok. 500 pokoi, zaplecze restauracyjne, centrum konferencyjne, strefa SPA i aquapark z zewnętrznym basenem.

Elewacji nadano strukturę kryształu. Bryła budynku została podzielona na trzy rozwidlające się sekcje mieszkalne, które połączono wspólnym zapleczem funkcjonalnym. Rozwiązanie to pozwoliło zlokalizować pokoje w orientacji wschodnio-zachodniej, zapewniając ich maksymalne doświetlenie. Strefę wejściową zlokalizowano w części łączącej sekcje mieszkalne. Dzięki zastosowaniu wysokiej bezsłupowej szklanej fasady wewnętrzna i zewnętrzna część budynku ulegną połączeniu, tworząc wspólną przestrzeń hotelowego lobby. Duże przeszklenia mają otwierać widok na górską panoramę. Z lobby będzie możliwy bezpośredni dostęp do części gastronomicznej z restauracjami, położonego powyżej centrum konferencyjnego i wind prowadzących do pokoi mieszkalnych. Aquapark i strefa SPA zostały zlokalizowane w najniższej położonej części budynku. Hala basenu rekreacyjnego będzie połączona z dużym, zewnętrznym tarasem poprzez panoramiczne przeszklenie.

Jest to już piąta i zarazem największa inwestycja grupy Górskie Resorty, obok Green Mountain w Karpaczu, Osady Śnieżka w Łomnicy, Platinum Mountain i Blue Mountain w Szklarskiej Porębie.

Obiekt zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku.