Na brak otwartych przestrzeni publicznych, problemy komunikacyjne i monofukcyjność warszawskiego Mordoru zwracają uwagę nie tylko pracownicy zlokalizowanych tam biurowców, ale też eksperci JLL, podkreślając, że szansą na zwiększenie prestiżu Służewca może być m.in. budowa sieci nowych skwerów i placów połączonych ciągami pieszymi. Inwestorzy starają się więc pomału zmieniać wizerunek dzielnicy.
Ostatnio pisaliśmy o modernizacji biurowców Helion i Luminar, które przy okazji zyskają nową aranżację terenów wokół, z dużą ilością zieleni i elementami małej architektury według projektu pracowni Grupa Plus Architekci. W planach jest także zastąpienie czterech obiektów biurowych przy ul. Domaniewskiej zespołem mieszkaniowym autorstwa studia Kuryłowicz & Associates. Do realizacji amfiteatru przymierza się z kolei firma Adgar, właściciel budynku Adgar BIT przy Konstruktorskiej 11. Inwestor ma już pozwolenie na budowę i zapowiada, że realizacja zakończy się wiosną przyszłego roku.
Obiekt, według projektu pracowni mode:lina, wraz z przyległymi kawiarniami i restauracjami będzie mógł pomieścić łącznie blisko 400 osób. Planujemy, że program wydarzeń powstanie wspólnie z partnerami – instytucjami kulturalnymi oraz organizacjami pozarządowymi. Jesteśmy otwarci również na propozycje samych mieszkańców i osób pracujących w okolicy – mówi Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Polska.
Poznańskie biuro mode:lina na koncie ma przede wszystkim liczne aranżacje przestrzeni biurowych, sklepów i lokali gastronomicznych. Do ukończonych ostatnio należą klinika Credus, biuro Brain Embassy, przebudowa piętra gastronomicznego w atrium Starego Browaru czy sklep rowerowy VÈLO7.