Architektura MuratorProjektyAmfiteatr przy biurowcu Adgar BIT

Amfiteatr przy biurowcu Adgar BIT

Monofukcyjność i brak atrakcyjnych przestrzeni publicznych to największe problemy biurowego zagłębia na Służewcu, nazywanego też często warszawskim Mordorem. Z inicjatywy firmy Adgar już wkrótce powstanie tam amfiteatr, w którym organizowane będą różnorodne wydarzenia dla mieszkańców. Projekt obiektu przygotowała poznańska pracownia mode:lina.

Humanizacja Mordoru ciąg dalszy: amfiteatr projektu biura mode:lina

Na brak otwartych przestrzeni publicznych, problemy komunikacyjne i monofukcyjność warszawskiego Mordoru zwracają uwagę nie tylko pracownicy zlokalizowanych tam biurowców, ale też eksperci JLL, podkreślając, że szansą na zwiększenie prestiżu Służewca może być m.in. budowa sieci nowych skwerów i placów połączonych ciągami pieszymi. Inwestorzy starają się więc pomału zmieniać wizerunek dzielnicy.

Ostatnio pisaliśmy o modernizacji biurowców Helion i Luminar, które przy okazji zyskają nową aranżację terenów wokół, z dużą ilością zieleni i elementami małej architektury według projektu pracowni Grupa Plus Architekci. W planach jest także zastąpienie czterech obiektów biurowych przy ul. Domaniewskiej zespołem mieszkaniowym autorstwa studia Kuryłowicz & Associates. Do realizacji amfiteatru przymierza się z kolei firma Adgar, właściciel budynku Adgar BIT przy Konstruktorskiej 11. Inwestor ma już pozwolenie na budowę i zapowiada, że realizacja zakończy się wiosną przyszłego roku.

Obiekt, według projektu pracowni mode:lina, wraz z przyległymi kawiarniami i restauracjami będzie mógł pomieścić łącznie blisko 400 osób. Planujemy, że program wydarzeń powstanie wspólnie z partnerami – instytucjami kulturalnymi oraz organizacjami pozarządowymi. Jesteśmy otwarci również na propozycje samych mieszkańców i osób pracujących w okolicy – mówi Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Polska.

Poznańskie biuro mode:lina na koncie ma przede wszystkim liczne aranżacje przestrzeni biurowych, sklepów i lokali gastronomicznych. Do ukończonych ostatnio należą klinika Credus, biuro Brain Embassy, przebudowa piętra gastronomicznego w atrium Starego Browaru czy sklep rowerowy VÈLO7.

Humanizacja Mordoru ciąg dalszy: amfiteatr projektu biura mode:lina
Humanizacja Mordoru ciąg dalszy: amfiteatr projektu biura mode:lina
Humanizacja Mordoru ciąg dalszy: amfiteatr projektu biura mode:lina
Teatr Letni / Szczecin Ze względu na mocno zdegradowaną konstrukcję nie wszystkie historyczne elementy budynku udało się zachować. Pozostawiono m.in. żelbetowy łuk, betonowe kaskady i rzeźby, natomiast zadaszenia i proscenium zaprojektowano od nowa – o wyzwaniach związanych z realizacją piszą Przemysław Kołodziej i Andrzej Kowal.
Zadaszenie amfiteatru w Łazienkach Królewskich – konkurs studialny Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt zadaszenia historycznego amfiteatru na terenie parku.
Amfiteatr Państwowej Filharmonii Bałtyckiej AMFITEATR PAŃSTWOWEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJNOMINACJA - GDAŃSKŻYCIE W ARCHITEKTURZE III EDYCJA 1989-1999