Architektura MuratorProjektyOsiedle Futuria we Wrocławiu – nowy projekt Q2Studio

Osiedle Futuria we Wrocławiu – nowy projekt Q2Studio

Na wrocławskich Maślicach powstaje osiedle według projektu Q2Studio. Białe, tynkowane elewacje architekci urozmaicili pionowymi żaluzjami ze stali, poprowadzonymi przez całą wysokość budynków, które w przyszłości porastać ma zieleń.

Osiedle Futuria we Wrocławiu – nowy projekt Q2Studio
Osiedle Futuria we Wrocławiu, proj. Q2Studio

W skład osiedla wejdą trzy, czterokondygnacyjne budynki, oferujące zarówno 30-metrowych kawalerki, jak i ponad 80-metrowe mieszkania rodzinne. Pomiędzy poszczególnymi domami zaprojektowano zielone przestrzenie dla mieszkańców, a w części działki niewielki park. Komunikacja kołowa została wprowadzona w możliwie minimalnym stopniu, co pozwoliło na wygospodarowanie wewnętrznej alei pieszej między budynkami. Zespół, realizowany przy ul. Maślickiej, to inwestycja firmy PCG. Białe, tynkowane elewacje urozmaicono pionowymi żaluzjami ze stali, poprowadzonymi przez całą wysokość budynków. Od południa, w najlepiej doświetlonych częściach, zaprojektowano przestronne, narożne mieszkania ze szklanymi witrynami wychodzącymi na duże balkony. Najwyżej położone mieszkania zostały wyposażone w schody zewnętrzne prowadzące na prywatne tarasy położone na dachu. Zakończenie realizacji planowane jest na 2020 rok.

Osiedle Wileńska Express w Warszawie Dobiegła końca budowa osiedla Wileńska Express w samym sercu warszawskiej Pragi. Zespół mieszczący blisko 300 mieszkań zaprojektowała pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński.
Osiedle Między Mostami w Kaliszu Osiedle Między Mostami to najnowszy projekt poznańskiej pracowni MODOarchitektura. Autorzy zaproponowali zespół z jednej strony nawiązujący do pobliskiej zabudowy historycznego centrum miasta, z drugiej otwierający się w kierunku rzeki Prosny.
W poszukiwaniu idei osiedla społecznego W poszukiwaniu idei osiedla społecznego - pod tą nazwą kryje się realizowany na warszawskim osiedlu Koło projekt wystawienniczy i edukacyjny inspirowany koncepcjami architektki Heleny Syrkus.
Dzielnicowy patriotyzm po warszawsku Dzielnicowy patriotyzm - taki tytuł nosi nowy cykl spotkań on-line Muzeum Powstania Warszawskiego. Po stołecznych osiedlach mieszkaniowych oprowadza architekt i varsavianista Grzegorz Mika.
Osiedle Jerozolimska w Krakowie projektu ION Architekci. Osiedle Jerozolimska w Krakowie powstanie u zbiegu Wielickiej i Jerozolimskiej na Podgórzu, w pobliżu kopca Krakusa, zalewu Bagry i rezerwatu Bonarka. Nowy zespół zaprojektowała lokalna pracownia ION Architekci.
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.