Osiedle Jerozolimska w Krakowie projektu ION Architekci.

i

Autor: Archiwum Architektury Osiedle Jerozolimska w Krakowie, proj. ION Architekci. Na elewacji pojawią się m.in. mineralne płytki klinkierowe

Osiedle Jerozolimska w Krakowie projektu ION Architekci.

2020-04-27 15:08

Osiedle Jerozolimska w Krakowie powstanie u zbiegu Wielickiej i Jerozolimskiej na Podgórzu, w pobliżu kopca Krakusa, zalewu Bagry i rezerwatu Bonarka. Nowy zespół zaprojektowała lokalna pracownia ION Architekci.

Nazwa obiektuOsiedle Jerozolimska
Adres obiektuKraków, rejon ul. Wielickiej i Jerozolimskiej
AutorzyION Architekci
InwestorCordia Polska
Data realizacji (koniec)2022

Osiedle Jerozolimska w Krakowie składać się będzie z dwóch sześciopiętrowych budynków, w których łącznie zaplanowano 159 mieszkań o powierzchni od 39 do 87 m². Pod całym zespołem znajdzie się parking na 208 miejsc, a na parterze przewidziano dodatkowo cztery lokale usługowe. Projekt osiedla opracowało lokalne biuro ION Architekci, które na koncie ma m.in. apartamentowiec Pianissimo przy ulicy Stachowskiego.

W nowym zespole autorzy zaprojektowali m.in. szerokie narożne okna od strony ulicy Wielickiej  i elewacje wykończone częściowo klinkierową okładziną. Na terenie osiedla znajdzie się m.in. plac zabaw, wiaty rowerowe i specjalnie zaprojektowane elementy małej architektury. Inwestorem kompleksu jest firma Cordia Polska. Zakończenie realizacji osiedla Jerozolimska w Krakowie deweloper zapowiada na trzeci kwartał 2022 roku.