Skwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy

i

Autor: Archiwum Architektury Skwer Aktywności Miejskich u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie, proj. Marcin Kwietowicz

Skwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy

2019-01-15 13:42

Warszawscy skaterzy będą mieć więcej legalnej przestrzeni na realizowanie swoich pasji. W samym centrum powstanie nowe miejsce rekreacji, w którym planowane są m.in. skate park, strefa zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej oraz stoły do planszówek. Za jego projekt odpowiadają Marcin Kwietowicz i Michał Sikorski.

W centrum Warszawy, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej pojawi się Skwer Aktywności Miejskich według projektu Marcina Kwietowicza i Michała Sikorskiego. Znajdą się tam rampy dla rolkarzy, fanów jazdy na desce i rowerze. Miłośnicy sportów zespołowych będą mogli skorzystać z boiska do panna footballu. Dodatkowo w parku Świętokrzyskim pojawi się tor sprawnościowy oraz strefa zabaw dla dzieci. Fragmenty terenu zostaną zadaszone. Miejsce ozdobią rośliny, a przy jednej z parkowych alej ustawione zostaną stoły do ping-ponga i gier planszowych. Jest to inicjatywa Grzegorza Walkiewicza, byłego radnego Śródmieścia, prezesa Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska, który zgłosił pomysł do budżetu partycypacyjnego. Impulsem do stworzenia projektu były skargi mieszkańców Warszawy na deskarzy i rolkarzy, wykonujących ewolucje w miejscach do tego nieprzystosowanych, na placu Grzybowskim czy przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Po zwycięskim głosowaniu koncepcja weszła w fazę realizacji – Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na inwestycję. Zależy nam, aby to miejsce stało się kolejną przestrzenią do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Znamy już koncepcję placu Centralnego, który będzie wypełniony zielenią i ciekawym programem kulturalnym. Nowy skwer uzupełni tę przestrzeń o sportowe atrakcje – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Skwer zajmie ok. 800 m², a planowany termin oddania go do użytku to druga połowa 2019 roku.