Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku, proj. MS 15 Architektura

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura

2021-11-15 15:14

Na terenie gdańskiego Wrzeszcza powstaje nowe osiedle: Villa Jaśkowa Dolina. W 9 budynkach licowanych klinkierowymi płytkami powstanie w sumie 200 mieszkań. Projekt założenia zdobył właśnie CIJ Awards Poland 2021 w kategorii Best Upcoming Residential Development.

Nazwa obiektuOsiedle Villa Jaśkowa Dolina
Adres obiektuGdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 85
AutorzyMS 15 Architektura
InwestorCordia Polska
Data realizacji (początek)2021
Data realizacji (koniec)2023

Osiedle Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku realizowane jest według projektu gdyńskiej pracowni MS 15 Architektura. W otulinie Parku Jaśkowej Doliny, w obrębie ulic Jaśkowa Dolina i Rakoczego, powstanie w sumie 9 czterokondygnacyjnych budynków. Znajdzie się w nich ponad 200 mieszkań o powierzchni od 34 do 131 m². Te największe, z antresolą, zaplanowano na ostatnich piętrach. Balkony od strony ulicy Jaśkowa Dolina wyposażone zostaną w szklaną zabudowę systemową, zapewniającą wyciszenie lokali. Przestrzeń pomiędzy domami wypełnią zieleńce o funkcji ogrodów deszczowych. Przewidziano też strefę rekreacji z leżakami i plenerową siłownią oraz plac zabaw. Inwestorem osiedla  Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku jest firma Cordia.

Osiedle Villa Jaśkowa Dolina z nagrodą za najlepszy projekt mieszkaniowy 2021

Projekt założenia zdobył ostatnio CIJ Awards Poland 2021 w konkursie organizowanym przez CIJ Europe, wydawcę magazynu poświęconego rynkowi real estate. Zespół autorstwa biura MS 15 Architektura doceniono w kategorii Best Upcoming Residential Development. Tym samym osiedle będzie ubiegać się o Best of the Best CIJ HOF w międzynarodowej edycji konkursu w 2022 roku. Villa Jaśkowa Dolina to premierowe przedsięwzięcie Cordii w Trójmieście. Bardzo się cieszymy, że to właśnie ten projekt został doceniony przez ekspertów. To nasza wyjątkowa realizacja, ale i wyjątkowy projekt w skali całego regionu – powstaje w niezwykłej lokalizacji, w sąsiedztwie historycznej, willowej zabudowy, tuż przy Parku Jaśkowej Doliny. Pracując nad projektem byliśmy zobowiązani nie tylko do stworzenia funkcjonalnych budynków mieszkalnych, ale do wykreowania przyjaznej przestrzeni, a także do wpisania się w charakter i topografię miejsca – komentuje Michał Melaniuk, prezes Cordia Polska. Zakończenie realizacji osiedla Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku, proj. MS 15 Architektura

Gdzie powstaje osiedle Villa Jaśkowa Dolina

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury Teren rekreacyjny na terenie osiedla Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku, proj. MS 15 Architektura

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ