fotka z /zdjecia/press13_a.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Wyspa Spichrzów w Gdańsku

2010-05-05 2:00

Dziewięć projektów w konkursie, w tym m.in. pracowni Bulanda Mucha Architekci, JEMS Architekci, KONIOR STUDIO. Wyboru dokonał Polnord SA - inwestor, który zagospodaruje Wyspę Spichrzów w Gdańsku. Zwyciężył MAT. Obejrzyj galerię WSZYSTKICH nadesłanych prac!!

Ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów. Konkurs rozpisał na początku lutego POLNORD SA, który w drodze negocjacji został wybrany przez miasto Gdańsk jako inwestor do zagospodarowania, wraz z miastem, tego unikalnego miejsca. Do konkursu zaproszono 10 pracowni architektonicznych z całej Polski. Nadesłano 9 prac.

Pierwszą nagrodę – 100 tys. złotych – zdobyło Biuro Architektoniczne MAT Sp. z o.o. z Gdańska. Drugiej nagrody nie przyznano.

Dwie trzecie nagrody, po 50 tys. otrzymali Kwadrat Sp. z o.o. Studio architektoniczne i KD KOZIKOWSKI DESIGN Pracownia Architektoniczna.

Dwa wyróżnienia, po 10 tys. zł przypadły pracowniom A.Kapuścik Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. i JEMS Architekci Sp. z o.o.

Wszystkie projekty można obejrzeć w Wielkiej Sali Wety Ratusza, a od 1 maja – będą zaprezentowane mieszkańcom Gdańska na specjalnej ekspozycji na Długim Targu. Opinie będzie można przekazywać na adres: wyspaspichrzow@polnord.pl