Zespół hotelowy w Wiśle projektu Franta Group

i

Autor: Archiwum Architektury Zespół hotelowy w Wiśle, proj. Franta Group

Zespół hotelowy w Wiśle projektu Franta Group

2021-06-21 19:23

Pracownia Franta Group zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt nowego hotelu w Wiśle. Zespół pięciu oblicowanych drewnem pawilonów nawiązywać ma do przeskalowanych górskich chat.

Nowy zespół hotelowy w Wiśle planowany jest u zbiegu ulic Wyzwolenia i Zielonej, w południowo-wschodniej części miasta. Na jego projekt firma Antrans Invest zorganizowała konkurs architektoniczny. Zwyciężyła pracownia Franta Group. Cały kompleks będzie się składał z pięciu obiektów o powierzchni ponad 19 tys. m². Poszczególne bryły będą liczyć pięć kondygnacji naziemnych i aż cztery podziemne, gdzie rozplanowano m.in. parking, basen ze strefą spa oraz pomieszczenia techniczne. Na zagłębionej w terenie kondygnacji wejściowej autorzy przewidzieli najważniejsze przestrzenie ogólnodostępne: bar, restaurację, sklepy, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz strefę rekreacyjną dla dzieci. Powyżej znajdzie się 200 apartamentów o powierzchni od 28 do 40 m², każdy z efektownym tarasem.

Jak tłumaczy główny architekt założenia, Maciej Franta, architektom zależało z jednej strony na znalezieniu unikalnej formy dla projektowanego zespołu, z drugiej wpisaniu go jednak w naturalny krajobraz Beskidu Śląskiego. Zamiast jednej mocnej bryły zaproponowali pięć mniejszych obiektów luźno nawiązujących do „drewnianych chat stojących swobodnie na górskiej polanie i powiązanych podziemną kondygnacją przykrytą zielonym dachem w formie multifunkcyjnej łąki”. Kompleks powstać ma w standardzie premium. Realizacja planowana jest na lata 2022-2023.

Zespół hotelowy w Wiśle projektu Franta Group

i

Autor: Archiwum Architektury Zespół hotelowy w Wiśle, proj. Franta Group; strefa wejściowa

ZAPISZ SIĘ