Architektura MuratorRealizacjeBliźniak - nietypowy pomysł na nadmorski dom letni

Bliźniak - nietypowy pomysł na nadmorski dom letni

Bliźniacze konstrukcje mieszczą dom letni należący do jednej rodziny. Inspiracją dla takiego rozwiązania była lokalna tradycja. Obiekt powstał według projektu kanadyjskiej pracowni YH2.

Letni dom bliźniak na kanadyjskim wybrzeżu
Fot. Pascal Annand

Obiekt powstał w wiosce Caraquet na terenie historycznej francuskiej kolonii Akadia w Kanadzie. Na lokalizację wybrano miejsce nieodległe od piaszczystej plaży, kilkaset metrów od centrum miasteczka. Dom składa się z dwóch bliźniaczych brył. Pierwsza z nich, z przeszkloną południową fasadą, mieści strefę dzienną. W drugiej, otwartej od strony północnej, zlokalizowano sypialnie i garaż. Inspiracją dla powściągliwej formy domu była wernakularna architektura Akadii. To właśnie z lokalnej tradycji zaczerpnięto rozwiązanie z paralelnymi budynkami, połączonymi przeszklonym pasażem. Niegdyś przestrzeń warsztatowa z widokiem na morze, w nowym wcieleniu stała się łącznikiem pomiędzy częściami domu o różnych funkcjach. Jednocześnie, dzięki wycofaniu w kierunku morza, powstał nasłoneczniony dziedziniec, osłonięty od silnego wiatru.

Hyttee – kompaktowy dom letniskowy made in Poland Architektka Marlena Kilian i Marek Piojda stworzyli projekt kompaktowego domu o formie inspirowanej jednocześnie skandynawskim minimalizmem i regionalną architekturą Sudetów. Prototyp stanął w Górach Bardzkich i można go wynająć.
Nie tylko "Brda". Trzy polskie projekty domków letniskowych [WIDEO] Jeżeli wypoczywać, to tylko w dobrze zaprojektowanym otoczeniu. Zobaczcie wybrane przez nas projekty autorstwa Jojko + Nawrocki Architekci, Exterio oraz medusagroup.
Gapahuk – prefabrykowany dom letniskowy projektu Snøhetta Pracownia Snøhetta zaprojektowała typowy dom letniskowy, dostosowany do różnych warunków klimatycznych i terenowych. Projekt powstał na zamówienie firmy Rindalshytter, wiodącego producenta domów wypoczynkowych w Norwegii.
Dom wakacyjny nad jeziorem Czorsztyńskim Zlokalizowany w południowej Polsce dom letniskowy jest przykładem współczesnego ujęcia lokalnych tradycji architektonicznych. Obiekt powstał według projektu HOLA Design Group.
Dom letniskowy w Norwegii Projekt niewielkiego domu letniskowego, który powstanie na wzgórzu w południowej Norwegii, opracowała pracownia Reiulf Ramstad Arkitekter. Budowa ruszy jeszcze w październiku tego roku.
Dom letniskowy w Szwecji Malowniczo położony dom zbudowano na jednej z wysp Archipelagu Sztokholmskiego. W odróżnieniu od większości domków letniskowych w Szwecji, budowanych z drewna, ten wzniesiono z betonu wylewanego na miejscu budowy. Za projekt odpowiada pracownia Tham & Videgård Arkitekter.