Architektura MuratorRealizacjeDom w Lublińcu projektu Dyrda Fikus Architekci

Dom w Lublińcu projektu Dyrda Fikus Architekci

Zaprojektowany w pracowni Dyrda Fikus Architekci Dom w Lubińcu formalnie odbiega od budynków w najbliższej okolicy. Pozbawiony detalu i pastelowego oblicza zwraca uwagę bezkompromisową formą i ciemnym asfaltowym kolorem. Budynek ma dwa oblicza: niedostępne i ciemne z zewnątrz, wewnątrz jasne i przestrzenne.

Dom w Lubińcu, Dyrda Fikus Architekci
Dom w Lubińcu, Fot. Bartłomiej Osiński / Dyrda Fikus Architekci
Dom w Lublińcu 2 Lubliniec, woj. śląskie
AutorzyDyrda Fikus Architekci / Marta Dyrda, Radek Fikus
Architektura wnętrzDyrda Fikus Architekci / Marta Dyrda, Radek Fikus
KonstrukcjaWojciech Piosik
Generalny wykonawca “JACK-BUD” Jacek Janisz
InwestorPrywatny
Powierzchnia terenu510.0 m²
Powierzchnia zabudowy153.0 m²
Powierzchnia użytkowa169 m² (+26 m² – garaż + kotłownia)
Kubatura860.5 m³
Projekt (data)2010-2012
Data realizacji (początek)2012
Data realizacji (koniec)2013
Koszt inwestycjiNie podano kosztu inwestycji
Architektura i Krajobraz. Geneza Czarnej Skały Dom powiązany z krajobrazem i nawiązujący do widocznych na horyzoncie gór. Ta myśl stała się kluczem do projektu i podstawową klamrą spinającą planowaną kompozycję przestrzeni – o koncepcji domu Czarna Skała piszą Adam Zwierzyński, Anna Porębska z MUS Architects.
Dom w Istebnej projektu holenderskiego biura Blueroom Nawiązując do tradycyjnej architektury Śląskiego Cieszyńskiego, holenderscy architekci zaprojektowali niewielki dom wypoczynkowy, który może służyć zarówno właścicielom, jak i turystom. Veranda Villa, jak wskazuje nazwa, dysponuje rozległym tarasem, którego powierzchnia przekracza powierzchnię budynku.
Dom w Lesie projektu 081 architekci W malowniczych Klementowicach nieopodal Puław stanął niewielki dom dla trzyosobowej rodziny. Projektanci z lubelskiej pracowni 081 architekci wkomponowali obiekt między rosnące na działce drzewa, co pozwoliło zapewnić mieszkańcom intymność i zrezygnować z budowy trwałych i wysokich ogrodzeń.
Dom w Będzinie Budynek jest zmaterializowaniem filozofii życiowej inwestorów – wielkość, forma i standard wnętrz wynikają z przekonania, że dom ma być funkcjonalnym środkiem do życia, a nie jego celem. To niezamierzony manifest przeciw nadmiernej konsumpcji.
Willa Benissa nad morzem Śródziemnym według projektu Q2Studio z Wrocławia Wrocławska pracownia architektoniczna Q2Studio zaprojektowała minimalistyczną willę, która powstanie w hiszpańskim miasteczku Benissa nad Morzem Śródziemnym.
CWA House – dom jednorodzinny na Mazowszu Jedna z najnowszych realizacji pracowni Beczak & Beczak Architekci to dom jednorodzinny o nieregularnej bryle i niesymetrycznym dachu. Ta nietypowa forma podąża jednak dokładnie za funkcją budynku.