Na terenie Centrum Praskiego Koneser przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie działa już m.in. Google Campus Warsaw – piąty na świecie i trzeci w Europie ośrodek wspierający młode firmy z branży nowych technologii, hotel Moxy, centrum konferencyjne Butelkownia czy Muzeum Polskiej Wódki. W nowych i zabytkowych budynkach przestrzenie wynajęły takie firmy jak Absolvent, Atende, Clico, Kantar, Liebrecht&Wood, RK Legal i WeCARE. Teraz dołączył do nich także Wienerberger, specjalizujący się w produkcji ceramiki budowlanej.
Punktem wyjścia dla architektów była oczywiście specyfika firmy i wytwarzane przez nią produkty. Poszukiwali sposobów na niekonwencjonalne zaprezentowanie różnorodności oferty Wienerberger. Poza tradycyjnym zastosowaniem ceramiki, np. w formie płytek klinkierowych na ścianach, zdecydowali się też na stworzenie przegród z pustaków czy z płyt laminowanych inspirowanych strukturą produktów ceramicznych.
W kontraście do ,,ciężkiej cegły’’ większość elementów wykończenia utrzymana jest w odcieniach bieli oraz szarości. Charakterystycznym elementem aranżacji są też przegrody z siatki stalowej lakierowanej na biało, wydzielające przestrzenie do pracy od komunikacji, które dzięki swojej ażurowości przepuszczają światło i nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Powierzchnia użytkowa nowego biura Wienerberger wynosi 1800 m2.
Ceramika budowlana stała się obecnie dość ekskluzywnym materiałem, rzadko wykorzystywanym przy realizacji dużych obiektów czy gmachów publicznych. Do wyjątków należy ratusz Konstancina Jeziorny projektu pracowni BBGK Architekci czy wielokrotnie nagradzany Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach autorstwa BAAS, Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe.