Architektura MuratorTechnikaBiura i wnętrza komercyjne. E-wydanie "Architektury od wnętrza"

Biura i wnętrza komercyjne. E-wydanie "Architektury od wnętrza"

Tematem numeru są najnowsze trendy w projektowaniu biur i wnętrz komercyjnych. W pracy spędzamy mnóstwo naszego czasu, a warunki w jakich przebywamy przekładają się na nasze samopoczucie i efektywność. Jak projektować, abyśmy czuli się dobrze i byli bardziej twórczy?

Biura i wnętrza komercyjne. E-wydanie "Architektury od wnętrza"
"Architektura od wnętrza" nr 3/2015

Czy sześciogodzinny dzień pracy wprowadzony eksperymentalnie w Szwecji jest możliwy w Polsce? Badania udowadniają, że ludzie mają naturalną potrzebę kreatywności i wystarczy tylko zapewnić nam odpowiednie warunki, żebyśmy byli twórczy - pisze we wstępie Anna Żmijewska, redaktor prowadząca "Architektury od wnętrza".

Z tego założenia wyszli właściciele łódzkiej agencji reklamowej Digital One. Jej siedziba, zaprojektowana przez pracownę Libido, przypomina raczej miejsce rekreacji niż pracy. W artykule "Biuro z pasją" opisuje ją Tomasz Żylski.

"Berlin po polsku" to natomiast prezentacja showroomu promującego polski design w stolicy Niemiec. Jego projektanci z pracowni KONTENT zaproponowali modułowy system mebli oparty na prostej siatce, wykonany z rur i złącz krzyżowych, uzupełnionych o półki z jasnej sklejki.

W dziale ABC specjalisty polecamy m.in. artykuł poświęcony korelacji pomiędzy dobrze zaprojektowanym wnętrzem, efektywnością pracownika a biznesowymi korzyściami firmy, oraz materiał na temat rozwiązań umożliwiających zmniejszenie uciążliwego hałasu w przestrzeniach użyteczności publicznej.

W numerze także przegląd mebli, oświetlenia i innych nowości z rynku.

Pobierz bezpłatne e-wydanie "Architektury od wnętrza"

„Architekt wnętrz” nr 2/2020. Pobierz bezpłatny PDF! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Architekt wnętrz” prezentujemy nową przestrzeń publiczną w Tainan na Tajwanie projektu MVRDV, będącą połączeniem miejskiego placu, plaży i basenu, a także biura sieci Second Home w Los Angeles, które wskazują kierunek, w jakim być może już wkrótce podążać będą twórcy postpandemicznych miejsc pracy. Ponadto podsumowujemy ostatnią edycję Łódź Design Festival i publikujemy wywiad z Krzysztofem Toczydłowskim z TTA studio, a w ABC Specjalisty – innowacyjne przestrzenie sklepowe, akustyka pomieszczeń służących edukacji, ekologiczne toalety i łazienki w budynkach publicznych oraz przegląd najnowszych produktów wykończeniowych i dekoracyjnych.
„Architektura od wnętrza” nr 4/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” publikujemy przegląd realizacji służących turystyce i aktywnemu wypoczynkowi, które w przewrotny sposób ingerują w naturalny krajobraz, podsumowujemy projekt Trans:Forming Design from Poland, w ramach którego przy współpracy wiodących marek i profesjonalnych projektantów powstało 10 unikalnych kolekcji mebli oraz prezentujemy wnętrza hotelu The Other Place w Chinach autorstwa Studia 10 oraz rodzinnej lodziarni w Szczucinie projektu pracowni Pigalopus.
„Architektura od wnętrza” nr 3/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” podsumowujemy trzecią edycje konkursu Office Superstar na najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce, prezentujemy wnętrza nowego sklepu obuwniczego marki Camper w Barcelonie autorstwa studia Kengo Kuma & Associates oraz siedziby firmy Kohlman w Cieplewie projektu pracowni mode:lina™.
„Architektura od wnętrza” nr 2/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” przypominamy m.in. twórczość architekta Ricardo Bofilla, jednego z głównych przedstawicieli postmodernizmu, podsumowujemy Łódź Design Festival 2019 i targi IFA w Berlinie oraz prezentujemy pięć współczesnych willi z niezwykłymi basenami.
„Architektura od wnętrza” nr 1/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” prezentujemy m.in. niezwykłe domy Plugin House w Shangwei i Tree-ness w Tokio i podsumowujemy 37. edycję targów ceramicznych Cevisama w Walencji. W dziale ABC specjalisty poszukujemy idealnego okapu i nowych pomysłów na aranżację ogrodu, tarasu czy balkonu.
„Warsztat architekta” PREFABRYKACJA. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta”  m.in. najciekawsze polskie oraz zagraniczne realizacje, w których zastosowano technologię prefabrykacji oraz prezentacja eksperymentalnej jednostki NEST, powstałej na terenie kampusu instytutów badawczych w Dübendorfie wraz z przeglądem innowacyjnych materiałów, specjalnie stworzonych do budowy jednego z modułów.