Wolski Architekci, Baltiq Plaza

i

Autor: Archiwum Architektury Wizualizacja Baltiq Plaza projektu Wolski Architekci, © Moderna Investment

Architektura Gdyni: rusza budowa Baltiq Plaza projektu Wolski Architekci

2014-04-10 16:19

Białe elewacje i zaokrąglone balkony - zaprojektowany przez pracownię Wolski Architekci budynek Baltiq Plaza nawiązuje do nowoczesnej architektury Gdyni. Budowa rusza za kilka tygodni  

Wolski Architekci, Baltiq Plaza

i

Autor: Archiwum Architektury Wizualizacja Baltiq Plaza projektu Wolski Architekci, © Moderna Investment

Za kilka tygodni ruszy budowa Baltiq Plaza projektu Wolski Architekci. Nowa inwestycja powstanie przy ulicy Świętojańskiej, w niedalekiej odległości od Teatru Muzycznego i Muzeum Miasta Gdyni. Składający się z dwóch brył budynek dopełni niekompletną, pierzejową zabudowę ulicy.

Projekt nawiązuje do nowoczesnej architektury Gdyni, licznie reprezentowanej przez budynki użyteczności publicznej, wille i zabudowania przemysłowe. Zaokrąglone balkony, biel elewacji oraz drewniane elementy wykończeniowe planowane w Baltiq Plaza przywołują na myśl przykłady inspirowanego wyglądem parowców i jachtów stylu okrętowego.

W części podziemnej przewidziano dwie kondygnacje. Na poziomie -2 ulokowano garaże, na poziomie -1 garaże oraz lokale usługowe, które znajdą się również w zagłębionym w stosunku do poziomu ulicy patio i parterze części nadziemnej. Na wyższych piętrach przewidziano apartamenty, a najwyżej penthousy o największej powierzchni, z widokiem na Kamienną Górę oraz Plac Grunwaldzki. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dwupoziomową przestrzeń dostępną zarówno dla mieszkańców jak i przechodniów.

Powierzchnia: 9300 m2Początek realizacji: maj 2014Planowane zakończenie prac budowlanych: przełom 2015/2016

Architektura Gdyni zmienia się za sprawą nowych inwestycji. Do końca 2016 powstanie również nowa marina według projektu Studia Architektonicznego Kwadrat