Architektura MuratorWydarzeniaCerowanie miasta. Wykład Zbigniewa Maćkowa na Politechnice Warszawskiej

Cerowanie miasta. Wykład Zbigniewa Maćkowa na Politechnice Warszawskiej

12 marca na Politechnice Warszawskiej odbędzie się wykład Zbigniewa Maćkowa pt. "Cerowanie Miasta". To pierwszy z cyklu wykładów organizowanych przez uczelnię z okazji 100-lecia działania Wydziału Architektury.

Cerowanie miasta, Zbigniew Maćków

W 2015 roku Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej świętuje stulecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie Akademickie WA PW organizuje cykl wykładów zatytułowany "O Architekturze", w ramach którego na Politechnikę Warszawską zapraszani są znani architekci, niekoniecznie będący absolwentami tej uczelni. W dniu 12 marca 2015, wykładowcą będzie Zbigniew Maćków – najbardziej rozpoznawalny architekt na Dolnym Śląsku.

Zbigniew Maćków od 1995 roku prowadzi Pracownię Projektową Maćków, której projekty i realizacje odnaszą liczne sukcesu w Polsce i zagranicą. W 2013 roku architekt został laureatem w dwóch kategoriach w polskiej edycji konkursu Brick Award. Projektant podkreśla swoją silną relację z Wrocławiem, gdzie zaprojektował wiele znaczących obiektów, między innymi Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, dom handlowy Renoma, czy węzeł przesiadkowy przy Stadionie Miejskim, obsługującym mecze Euro 2012, za który otrzymał nominację do Nagrody Architektonicznej im. Mies'a Van Der Rohe 2013.

Temat wykładu to "Cerowanie Miasta". Podczas wizyty na Wydziale Architektury PW, Zbigniew Maćków opowie o swoich najbardziej rozpoznawalnych projektach, jak również o początkach działalności jego Pracowni Projektowej.

12 marca 2015 (czwartek), godz. 17.30
Aula 101 Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55

Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec L'UNI we Wrocławiu Dzięki zastosowaniu nowej metody wzmocnienia konstrukcji i budowie stropów w systemie upside down udało się skrócić czas realizacji oraz zredukować ilość stali potrzebnej do wzmocnienia budynku. O wyzwaniach związanych z przebudową zabytkowego obiektu przy ulicy Grodzkiej we Wrocławiu pisze Zbigniew Maćków.
Apartamentowiec Bernardyńska we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa [NOWE WIZUALIZACJE] Na skwerze w sąsiedztwie Muzeum Architektury już za dwa lata stanie apartamentowiec Bernardyńska. Projekt budynku o charakterystycznych, rozrzeźbionych elewacjach pokrytych klinkierowymi płytkami ułożonymi w jodełkę opracowała Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec L’UNI we Wrocławiu: zaglądamy do środka dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu Trwa przebudowa dawnej siedziby Wydziału Farmacji przy ulicy Grodzkiej we Wrocławiu. Zabytkowy obiekt zostanie zaadaptowany na biurowiec według koncepcji Maćków Pracowni Projektowej. Zapraszamy na fotospacer po modernizowanym gmachu.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Wyniki konkursu na zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu Maćków Pracownia Projektowa zwyciężyła w konkursie na koncepcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej we Wrocławiu. Prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione.