London Design Week

i

Autor: Dimore Studio

London Design Week - najważniejsze wydarzenia festiwalu

2017-10-13 11:00

Już od piętnastu lat, jesienią Londyn gości światowej sławy dizajnerów i architektów. W trakcie tegorocznej edycji, między 16 a 24 września, pokazano 450 projektów i wydarzeń.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2003 roku. Głównym celem wydarzenia jest promowanie Londynu jako stolicy światowego dizajnu, do udziału zapraszani są projektanci, architekci oraz badacze. Tematem przewodnim w 2017 roku edycji było propagowanie projektowania w skali lokalnej oraz globalnej.

W tegorocznej edycji na uwagę zasługiwała instalacja Villa Walala. Francuzka Camille Walala stworzyła instalacje, która kształtem przypominała zamek pomalowany w charakterystyczne dla twórczości artystki wzory. Obiekt zlokalizowano w sercu londyńskiego City. Walala przyznaje, że chciała urozmaicić otoczenie i wprowadzić element zabawy. Instalacja nawiązywała do dziecięcych konstrukcji z klocków, a użytkownicy mogli eksplorować ją od środka. Do stworzenia tej struktury zużyto aż 1 200 m² polimeru winylowego.

Z kolei projekt mediolańskiego Dimore Studio umieszczono we wnętrzu galerii Mazzoleni. Projektanci Emiliano Salci i Britt Moran zaaranżowali kilka pomieszczeń, w których wyeksponowano powojenne, włoskie wzornictwo. Do wnętrza pokojów, o barwnym, dekoracyjnym i bogatym wystroju można było zajrzeć jedynie przez okrągłe otwory w ścianie.

Tegoroczny program obfitował także w wykłady i dyskusje między innymi z projektantką wnętrz Rachel Bates, Ruby Steel z pracowni Smart Design. Istniała również możliwość zwiedzania pracowni londyńskich projektantów.