Projektowanie dobrej akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne: webinar „Architektury-murator”

i

Autor: Archiwum Architektury fot. GettyImages

Projektowanie akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia [WIDEO]

2021-09-07 16:50

Publikujemy nagranie webinar „Projektowanie dobrej akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne”. Najnowsze badania dotyczące komfortu akustycznego w placówkach medycznych omawia Magda Szubert z Ecophon Saint-Gobain.

Środowisko zbudowane ma złożony wpływ na użytkowników – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychologicznym. Odnosi się do tego Evidence Based Design (EBD), metodyka, która zakłada wykorzystanie przy projektowaniu wyników badań naukowych i dobrych praktyk w tym zakresie. Celem jest tworzenie przestrzeni, które będą możliwie dobrze oddziaływały na użytkowników. O tym, jak w praktyce wykorzystywać EBD opowiada Magda Szubert z Ecophon Saint-Gobain. W trakcie webinaru pt. „Projektowanie dobrej akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne” Magda Szubert skupia się na roli komfortu akustycznego w placówkach medycznych. Przedstawia wyniki badań oraz sposoby zapewniania większej prywatności pacjentom, a personelowi lepszych warunków do pracy. Pokazuje też konkretne wskazówki dotyczące kształtowania zdrowej akustyki wnętrz,  jak również obniżania wpływu adaptacji akustycznej i budynku na środowisko naturalne.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ