Śniadanie na Foksal: nowy cykl spotkań w OW SARP

i

Autor: Archiwum Architektury

Śniadanie na Foksal: nowy cykl spotkań w OW SARP

2021-07-06 19:11

Warszawski SARP zaprasza na nowy cykl dyskusji o architekturze. Tym razem w nieformalnej, piknikowej atmosferze w ogrodzie Pałacu Zamoyskich. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Kamil Wyszkowski z UN Global Compact Network Poland, a redakcja „Architektury-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.

Warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich inauguruje nowy cykl spotkań i dyskusji o architekturze pod nazwą „Śniadania na Foksal”. Do udziału zaprasza nie tylko członków SARP, ale też studentów oraz wszystkich miłośników architektury i zrównoważonego budownictwa. Chcemy, aby „Śniadania” stały się okazją stworzenia branżowej, nieformalnej przestrzeni wymiany myśli, rozmów na ważne tematy, pretekstem do nawiązania nowych znajomości – informują organizatorzy.

Spotkania mają mieć piknikowy charakter i będą odbywać się w wyjątkowym otoczeniu ogrodu Pałacu Zamoyskich. Pierwsze, pt. Zmiana Klimatu i rola zrównoważonych miast w ograniczeniu emisji, już w niedzielę 11 lipca o godz. 11.00. Gościem specjalnym będzie Kamil Wyszkowski, dyrektor wykonawczy UN Global Compact Network Poland działającej pod auspicjami ONZ na rzecz przestrzeganie praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

W trakcie śniadania zaplanowano też panel dyskusyjny z architektami oraz przedstawicielami firm, które cieszą się opinią walczących ze zmianami klimatu, podejmujących działania zmierzające do obniżenia emisji CO2, produkujących zieloną energię czy wpisujących się w gospodarkę obiegu zamkniętego, w tym m.in. z Martą Sękulską-Wrońską, prezeską OW SARP, architektką, współwłaścicielką pracowni WXCA, Piotrem Jurkiewiczem, wiceprezesem zarządu OW SARP ds. architektury kryzysu klimatycznego i partnerem w ArDJ, Aleksanderem Lechem, architektem krajobrazu, specjalistą ds. wdrażania zielonych technologii w GCL i Agnieszką Strzeminską, prezydentką PLGBC Polish Green Building Council , KI Group Commercial Excellence Manager w Knauf Insulation. Rozmowę moderować będzie Wioletta Fabrycka z PM Academy oraz reprezentanci Koła Architektury Zrównoważonej Oddziału Warszawskiego SARP. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczenia sanitarne obowiązuje limit osób oraz zapisy.

ZAPISZ SIĘ