Architektura MuratorProjektyWXCA zwycięża konkurs na rewitalizację Pola Mokotowskiego

WXCA zwycięża konkurs na rewitalizację Pola Mokotowskiego

Pole Mokotowskie bez większych zmian urbanistycznych, za to z nowymi pawilonami i bardziej zróżnicowaną zielenią. Jak wygląda koncepcja WXCA dla jednego z największych parków Warszawy?

WXCA zwycięża konkurs na rewitalizację Pola Mokotowskiego
Widok projektu z lotu ptaka
Tagi:
Warszawa przyszłości: zbieranie wniosków do nowego Studium Rozpoczęło się zbieranie wniosków do nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy, które nakreśli scenariusz rozwoju miasta na najbliższe dekady. To najlepszy moment, by podzielić się swoimi pomysłami na przyszłość stolicy.
Hala sportowa jak miejski ogród według projektu biura DreamWorlds z Mysłowic Władze warszawskiej dzielnicy Praga-Północ zorganizowały pierwszy w historii konkurs architektoniczny. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie hali sportowej przy podstawówce na Białostockiej. Zwyciężyła pracownia DreamWorlds z Mysłowic.
Śladem warszawskich pomników Zapowiadając zaplanowaną na listopad wystawę Pomnik. Europa Środkowa 1918-2018 Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni zaprasza na spacery śladem pomników znaczących historię i współczesność Warszawy.
Hotel Marriott Renaissance w Warszawie W chaosie zabudowy okołolotniskowej hotel wyróżnia się monumentalną bryłą, subtelnie rozrzeźbioną, zwra-cającą uwagę pasażerów wychodzących z terminalu obrazem zdecydowanym, charakterystycznym i łatwym do zapamiętania – o tym, jak wyrafinowanie i luksus w architekturze nie muszą wiązać się z ociężałością formy piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak. Natomiast Adam Orlewicz opisuje, jak we wnętrzach hotelu została opowiedziana historia o najlepszych tradycjach polskiego dizajnu.
Rewitalizacja Pola Mokotowskiego Jeden z największych parków w Warszawie zostanie zmodernizowany według koncepcji biura WXCA.
Galeria Wilanów w Warszawie Po krytyce mieszkańców inwestor zmienił projekt galerii Wilanów. Nową koncepcję opracowało Atelier Thomas Pucher.
Nowy dworzec w Zakopanem
Czytaj więcej