Architektura MuratorProjektyZespół wielofunkcyjny Forum Gdynia

Zespół wielofunkcyjny Forum Gdynia

Propozycja biura JEMS Architekci zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt nowej zabudowy przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni.

Zespół wielofunkcyjny Forum Gdynia
Wizualizacja; il. serwis prasowy
Gdynia oczami młodych architektów Prezydent Gdyni po raz kolejny przyznał nagrodę dla najlepszej pracy dyplomowej o tematyce gdyńskiej opracowanej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. W tym roku zwyciężył projekt domu kultury i integracji społecznej „Kulturalna Chylonia” autorstwa Agnieszki Ostapiak.
Gdynia będzie mieć swój pierwszy woonerf Ulica Abrahama w Gdyni już wkrótce zostanie przekształcona w przyjazną przestrzeń publiczną. W konkursie na najlepszą wizję jej zmian zwyciężyła praca Mai Bazylko i Tomasza Jażdżewskiego z Politechniki Gdańskiej.
Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach Wystawa pozwala spojrzeć na architekturę Gdyni z nowej perspektywy. To okazja, by przyjrzeć się z bliska detalom przed- i powojennych budynków oraz poznać rzemieślniczy kunszt ich wykonawców.
Gdynia pierwszym polskim członkiem DoCoMoMo International Jako pierwsze polskie miasto Gdynia przystąpiła do Stowarzyszenia DoCoMoMo International – międzynarodowej organizacji stworzonej z potrzeby ochrony, konserwacji i wymiany wiedzy o architekturze modernistycznej.
Nowy neon zaświecił w Gdyni Po raz pierwszy od ponad 20 lat w Gdyni powstał sekwencyjny neon. Można go zobaczyć przejeżdżając aleją Zwycięstwa w okolicach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Projekt graficzny opracowało gdyńskie studio Typy.
S.A.M.I Architekci zaprojektują biurowce na Molo Rybackim w Gdyni Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na projekt biurowców na terenie Molo Rybackiego w Gdyni. Pierwszą nagrodę w konkursie otrzymała warszawska pracownia S.A.M.I Architekci.