Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy przy Katowickiej Strefie Kultury z pozwoleniem na budowę.

Zespół mieszkaniowy przy Katowickiej Strefie Kultury z pozwoleniem na budowę.

"Sąsiedztwo instytucji kulturalnych, takich jak NOSPR i Muzeum Śląskie, które są dziś ikonami Katowic, wymagało pokory" – tłumaczą projektanci z medusagroup. W ramach pierwszego etapu powstaną trzy bloki o wysokości 12 kondygnacji.

Zespół zabudowy mieszkaniowej przy Katowickiej Strefie Kultury z pozwoleniem na budowę.
Porozmawiajmy o śmieciach w Katowicach Świadome zarządzanie odpadami to obecnie jedna z najważniejszych kwestii poruszanych na wielu płaszczyznach życia, także w architekturze. Twórcy wystawy Let’s talk about garbage przekonują, że ekologia może iść w parze z projektowaniem.
Blok wielorodzinny Baildomb w Katowicach Postanowiliśmy odczarować typowy układ blokowisk, gdzie budynki stoją w zwartych modułach, przez co widok z okna mieszkania to widok bloku naprzeciwko. Nowy projekt zakładał połączenie luźno usytuowanych obiektów w taki sposób, by ich ułożenie dawało mieszkańcom poczucie intymności, odrębności, jak i możliwie najbardziej atrakcyjne widoki – pisze Robert Konieczny, autor bloku, składającego się z ułożonych na sobie budynków mieszkalnych różnego typu.
Miasto nocą. Festiwal twórców przestrzeni miejskiej Co się dzieje w mieście nocą? Jak człowiek poszerzył swoje możliwości dzięki stworzeniu nigdy niezasypiającego organizmu miejskiego? Temat ten poruszy katowicki A<FESTIVAL.  
COP24: pawilon z drewna i słomy w centrum Katowic Już w grudniu Katowice gościć będą kolejny szczyt klimatyczny ONZ, czyli tzw. COP. Z tej okazji na katowickim rynku stanął specjalny pawilon w technologii prefabrykatów straw bale.
Masterplan dla kampusu w Katowicach Konior Studio opracowało koncepcję zagospodarowania terenów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Nagroda Architektoniczna Polityki dla Wydziału Radia i Telewizji UŚ Znamy laureta siódmej edycji architektonicznej nagrody: to katowicka realizacja BAAS, Grupy 5 Architekci oraz Małeccy Biuro Projektowe.