Indoor Generation

i

Autor: Archiwum Architektury serwis prasowy VELUX

Indoor Generation

2019-08-05 19:43 Materiał sponsorowany

Nowa generacja to nie kolejne iksy, igreki czy zety. Generacja, którą wspólnie tworzymy to generacja, która spędza 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach – Indoor Generation.

Należymy do Indoor Generation, czyli pokolenia za drzwiami, zamkniętego, wewnętrznego, które 90% czasu spędza w budynkach. Porzuciliśmy naturę i otoczyliśmy się przedmiotami, które sprawiają, że czujemy się jak w domu i nie chcemy z niego wychodzić. Sztuczne światło zastąpiło naturalne. Zamknięty obieg powietrza doprowadził do popytu na chemiczne odświeżacze. Ludzkie ciała zaczęły reagować alergią, astmą, bólem kręgosłupa, a nawet depresją. Naukowcy odkryli, że powietrze w domach jest pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a brak światła źle wpływa na uczenie się i podwyższa ciśnienie. Należy więc otworzyć domy i przewietrzyć pokoje. Wprowadzić także więcej światła. Okna są w tym niezbędne, a VELUX ACTIVE pozwala sterować klimatem oraz oświetleniem. Inteligentny system, dzięki połączeniu smartfonów, czujników powietrza i okien, dostosowuje się do warunków w mieszkaniu. Potrafi odnotować zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i toksyn lub niekorzystne nasłonecznienie i zareagować odpowiednim ustawieniem okien. VELUX może pomóc zbliżyć to pokolenie do zapomnianego świata na zewnątrz.

Należymy do Indoor Generation, czyli pokolenia za drzwiami, zamkniętego, wewnętrznego, które 90% czasu spędza w budynkach. Porzuciliśmy naturę i otoczyliśmy się przedmiotami, które sprawiają, że czujemy się jak w domu i nie chcemy z niego wychodzić. Sztuczne światło zastąpiło naturalne. Zamknięty obieg powietrza doprowadził do popytu na chemiczne odświeżacze. Ludzkie ciała zaczęły reagować alergią, astmą, bólem kręgosłupa, a nawet depresją. Naukowcy odkryli, że powietrze w domach jest pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a brak światła źle wpływa na uczenie się i podwyższa ciśnienie. Należy więc otworzyć domy i przewietrzyć pokoje. Wprowadzić także więcej światła. Okna są w tym niezbędne, a Velux Active pozwala sterować klimatem oraz oświetleniem. Inteligentny system, dzięki połączeniu smartfonów, czujników powietrza i okien, dostosowuje się do warunków w mieszkaniu. Potrafi odnotować zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i toksyn lub niekorzystne nasłonecznienie i zareagować odpowiednim ustawieniem okien. Velux może pomóc zbliżyć to pokolenie do zapomnianego świata na zewnątrz.