Architektura MuratorProjektyCentrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie

Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie

Na Podjuchach w południowej części Szczecina wkrótce rozpocznie się budowa Centrum Aktywności Lokalnej. Obiekt zaprojektowała wrocławska pracownia Grid Architekci.

Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie
Na elewacji dominuje beton, zewnętrzny element użytych tu ścian wielowarstwowych.

Obiekt powstanie według opracowania wyłonionego w konkursie, który zorganizowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże przy udziale szczecińskiego oddziału SARP. Budynek przewidziano przy ul. Krzemiennej w samym sercu Podjuch na południu miasta, tuż obok parku ks. Alberta Wilimsky’ego. Według założeń konkursu miała się w nim znaleźć m.in. sala widowiskowa na ok. 200 osób, konferencyjna na 30 miejsc oraz pracownie do zajęć plastycznych, muzycznych i sportowych. Punktem wyjścia było stworzenie budynku, który oprócz niezbędnego rozkładu pomieszczeń, ich prawidłowych funkcjonalnych zależności, wygeneruje wartość dodaną świadczącą o publicznym i egalitarnym charakterze tej przestrzeni – piszą autorzy zwycięskiej pracy. Zaproponowali dwukondygnacyjny obiekt z usytuowanym centralnie holem, który ma pełnić funkcję dodatkowego miejsca wydarzeń i separować poszczególne przestrzenie pod względem akustycznym. Konstrukcję budynku miałyby stanowić prefabrykowane słupy, ściany zespolone z betonu i elementy z drewna klejonego. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 1,1 tys. m2.

ROZPOCZĘCIE REALIZACJI: 2018

Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie
Budynek stanie na granicy parku. Od strony głównej drogi architekci zaproponowali podcień, który podkreśla niewielki plac wejściowy.
Tagi:
Westival Architektury 2019: przegląd najciekawszych wydarzeń Już 15 października rusza kolejna edycja Westivalu Architektury w Szczecinie, tym razem pod hasłem „Kosmopolis. Przyszłość miast”. W programie dyskusje poświęcone futurologii w projektowaniu i architektonicznym innowacjom ze Skandynawii, a wśród gości między innymi Jacek Damięcki, Anna Molenda i Edwin Bendyk.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci.
Stadion miejski w Szczecinie Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu miejskiego według projektu Biura Architektonicznego Dedeco.
Wyniki konkursu na plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci. Był to pierwszy konkurs w mieście, w którym swoje uwagi na temat nadesłanych prac mogli przekazać sędziom reprezentanci strony społecznej.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.