Nowoczesna willa

Dom Przełamany na Mazowszu: w harmonii z przyrodą i światłem

2023-12-18 17:41

Dom Przełamany to najnowszy projekt warszawskiego biura 81.waw.pl. Charakterystyczne przełamanie w centralnej części, będące znakiem rozpoznawczym architektów, nie tylko dzieli bryłę na strefę dzienną i prywatną, ale pozwala też lepiej doświetlić wszystkie wnętrza.

Dom Przełamany
Autorzy: 81.waw.pl
Konstrukcja: Adam Mańka
Powierzchnia terenu: 3000 m²
Powierzchnia użytkowa: 485 m²
Projekt: 2022
W trakcie realizacji

Dom Przełamany powstaje na leśnej działce w jednej z niewielkich miejscowości na Mazowszu. Dwukonygnacyjną bryłę o powierzchni blisko 500 m² architekci skomponowali tak, by zapewnić we wnętrzach dużo naturalnego światła i możliwie najbardziej atrakcyjne widoki na okolicę. Część dzienna otwiera się na las panoramicznym przeszkleniem o wysokość 320 cm, a umieszczona w wyrazistym narożniku sypialnia główna oferuje wgląd na południowo-zachodnią stronę ogrodu.

Z siłowni na piętrze można dostać się na słoneczny taras, gdzie centralnym punktem jest basen – spełnienie marzenia inwestora. Basen w podeście, umieszczony nad częścią dzienną, gwarantuje mieszkańcom wyjątkowy relaks wśród koron drzew – opowiada architekt Rafał Grudziąż z pracowni 81.waw.pl. W nawiązaniu do otoczenia dom wykończony będzie naturalnymi materiałami: kamiennym łupkiem o nieregularnej fakturze i drewnem.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie