Architektura MuratorProjektyRegionalne Centrum Kultury w Zielonej Górze

Regionalne Centrum Kultury w Zielonej Górze

Rozpoczęła się rozbudowa Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze według konkursowego projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata.

zielonagora
W nowym obiekcie znajdzie się między innymi wielofunkcyjna sala ze składanymi trybunami. Przestrzeń tę będzie można podzielić na trzy mniejsze pomieszczenia

Konkurs na przebudowę swojej siedziby placówka ogłosiła dwa lata temu. Uczestnicy mieli zaproponować modernizację oraz rozbudowę obiektów w zachodniej części zabytkowego parku przy ul. Sienkiewicza, w tym dawnej willi Hermanna Suckera, w której dziś mieści się centrum. Zwyciężyła koncepcja pracowni APA Jacek Bułat. Architekci zaproponowali dwie sześcienne bryły, jedną parterową, o dużych przeszkleniach od strony parku, drugą trzykondygnacyjną, nawiązującą gabarytami do willi Suckera. W nowych obiektach znajdzie się m.in. sala wielofunkcyjna na 150 osób, pracownie, sala taneczna i kawiarnia. Powierzchnia użytkowa zespołu wyniesie ok. 4,2 tys. m2. W ramach inwestycji przewidziano też rewitalizację parku.

Zakończenie realizacji: 2019

zielonagora
W zabytkowej willi oprócz nowych przestrzeni edukacyjnych powstaną też pokoje hotelowe
Mozaiki w Zielonej Górze Mozaiki to popularna w okresie PRL forma dekoracji architektury. Te w Zielonej Górze autor tekstu zna od dzieciństwa. O realizacjach Witolda Cichacza, Henryka Krakowiaka, Stanisława Cieśli, Zygmunta Prangi i Haliny Maszkiewicz pisze Łukasz Wojciechowski. Zdjęcia: Maciej Lulko.
Park w Zielonej Górze Arbitralną decyzją zmieniono koncepcję zagospodarowania Parku Tysiąclecia, ignorując wyniki kilkuletnich konsultacji społecznych i naruszając prawa autorskie.
Park Tysiąclecia w Zielonej Górze. Rewitalizacja i nowe funkcje Krakowska pracownia architektoniczna BudCud przygotowała projekt rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze; konsultacje społeczne pomogły w określeniu nowych funkcji parku i wyborze mebli miejskich, które się w nim pojawią