Na zdegradowanych terenach poznańskiej Kopaniny rozpoczęła się budowa biurowców projektu pracowni easst.com
Z okien najwyższych kondygnacji będzie roztaczał się widok na przyległe tereny zielone oraz malownicze glinianki pozostałe po dawnej cegielni.
Kompleks zaplanowano przy ul. Kopanina w Poznaniu, na zdegradowanych terenach nieformalnej dzielnicy o tej samej nazwie w zachodniej części miasta. Obszar ten jest zabudowany dość chaotycznie, przede wszystkim obiektami o charakterze handlowo-przemysłowym, które od niedawna ustępują miejsca nowym blokom mieszkalnym i biurowcom. Projekt zakłada powstanie dwóch 5-kondygnacyjnych budynków biurowych ustawionych równolegle względem siebie oraz prostopadle do ulicy. Całość zostanie skomunikowana windami i centralnie zlokalizowanymi klatkami schodowymi. Na etapie projektowym budynki nie miały jeszcze najemców, dlatego zaistniała konieczność stworzenia maksymalnie prostych i możliwych do dowolnego zagospodarowania rzutów – tłumaczy Marcin Sucharski z biura easst.com. Powierzchnia użytkowa obu obiektów wyniesie 9 tys. m2. Pod każdym znajdzie się podziemny parking. Na elewacjach przewidziano panele aluminiowe z blachy gładkiej, a przy skosach i w strefie wejścia – z blachy wytłaczanej. Autorzy zaprojektowali też betonowe elementy małej architektury.
Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie. Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.