Architektura MuratorProjektyZespół biurowy na Kopaninach w Poznaniu

Zespół biurowy na Kopaninach w Poznaniu

Na zdegradowanych terenach poznańskiej Kopaniny rozpoczęła się budowa biurowców projektu pracowni easst.com

Zespół biurowy na Kopaninach w Poznaniu
Z okien najwyższych kondygnacji będzie roztaczał się widok na przyległe tereny zielone oraz malownicze glinianki pozostałe po dawnej cegielni.

Kompleks zaplanowano przy ul. Kopanina w Poznaniu, na zdegradowanych terenach nieformalnej dzielnicy o tej samej nazwie w zachodniej części miasta. Obszar ten jest zabudowany dość chaotycznie, przede wszystkim obiektami o charakterze handlowo-przemysłowym, które od niedawna ustępują miejsca nowym blokom mieszkalnym i biurowcom. Projekt zakłada powstanie dwóch 5-kondygnacyjnych budynków biurowych ustawionych równolegle względem siebie oraz prostopadle do ulicy. Całość zostanie skomunikowana windami i centralnie zlokalizowanymi klatkami schodowymi. Na etapie projektowym budynki nie miały jeszcze najemców, dlatego zaistniała konieczność stworzenia maksymalnie prostych i możliwych do dowolnego zagospodarowania rzutów – tłumaczy Marcin Sucharski z biura easst.com. Powierzchnia użytkowa obu obiektów wyniesie 9 tys. m2. Pod każdym znajdzie się podziemny parking. Na elewacjach przewidziano panele aluminiowe z blachy gładkiej, a przy skosach i w strefie wejścia – z blachy wytłaczanej. Autorzy zaprojektowali też betonowe elementy małej architektury.

Zakończenie realizacji: 2018

Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.