zespol szkol muzycznych w warszawie3

i

Autor: Archiwum Architektury Główna sala koncertowa ma powstać na planie koła i pomieścić 300 słuchaczy. Rys. Materiały prasowe

Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie

2015-11-27 10:16

Budynek dawnego Domu Sierot przy ul. Rakowieckiej zostanie zaadaptowany do potrzeb Zespołu Szkół Muzycznych według projektu Konior Studio.

Projekt wyłoniono w konkursie zorganizowanym przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Architekci mieli stworzyć obiekt, który stałby się wizytówką dzielnicy, a jednocześnie harmonijnie łączył różne rodzaje wielofunkcyjnych przestrzeni. Historyczny budynek wskazał kierunek myślenia o całym założeniu. Dialog nowego ze starym stał się zasadą, która wyraża się kontynuacją struktury, skali i rytmów. Od frontu schody prowadzą na obniżony względem istniejącego terenu plac, który stanowi przedpole dla ukształtowanego w podcieniu wejścia. Otwarta przestrzeń dolnego parteru wprowadza do przestronnego atrium. Łączy ono dwa budynki: zabytkowy (przeznaczony dla edukacji) i projektowany (związany z muzyką). Już stąd odczuwamy salę koncertową – najważniejsze miejsce, cel na drodze muzycznego kształcenia – piszą architekci. Powierzchnia wyniesie ponad 5 tys. m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2016