Architektura MuratorProjektyZespół W Apartments w Warszawie

Zespół W Apartments w Warszawie

Na warszawskiej Woli planowany jest kolejny apartamentowiec. Za jego projekt odpowiada pracownia WWAA.

Zespół W Apartments w Warszawie
W nawiązaniu do robotniczej przeszłości dzielnicy, architekci zaproponowali wykorzystanie materiałów o przemysłowym rodowodzie, w tym na przykład wykończenie części przestrzeni blachą falistą

Zespół powstanie przy ul. Siedmiogrodzkiej, w miejscu wyburzonego niedawno trzykondygnacyjnego pawilonu dawnych Zakładów Radiowych Kasprzaka z 1953 roku. Będzie się składał z dwóch brył: 16- i 6-kondygnacyjnej. W parterowym łączniku między nimi znajdzie się wspólna przestrzeń rekreacyjna. Dzięki kilku otworom w stropie będzie tu można posadzić drzewa, których korony mają być widoczne z ul. Siedmiogrodzkiej. Oba budynki zaoferują łącznie 210 apartamentów o powierzchni od 30 m2 do 212 m2. Wszystkie będą miały balkon lub loggię, a te na ostatniej kondygnacji – przestronne tarasy. W ramach inwestycji powstanie też 8 lokali usługowych. Powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 13 855 m2. Inwestorem jest Marvipol Development.

Zakończenie realizacji: 2021

Tagi:
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: finaliści Jury 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy nominowało w konkursie 18 realizacji i wydarzeń. Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybierać do 27 maja.
Trzecia linia metra w Warszawie Trzecia linia metra ma połączyć Stadion Narodowy z Gocławiem. Trwają prace koncepcyjne nad jej przebiegiem. Projektanci z ILF Consulting Engineers Polska przedstawili właśnie propozycję lokalizacji nowych stacji.
Warszawa przejmuje Szpiegowo. Budynek ma służyć uchodźcom z Ukrainy 11 kwietnia upłynął termin dobrowolnego wydania przez Rosję tzw. Szpiegowa, warszawskiego osiedla zajmowanego niegdyś przez rodziny radzieckich dyplomatów. Nieruchomość na wniosek prezydenta miasta zajął komornik.
Metro w Warszawie: historia warszawskiego metra Metro w Warszawie wydaje się tworem niezwykle młodym, ma jednak całkiem bogatą historię, zaś jego późna realizacja umożliwia  stosowanie najnowszych technologii i unikanie wadliwych rozwiązań starszych sieci. Prezentujemy krótką historię warszawskiego metra, od pierwszych pomysłów z XIX wieku do dziś.
Aleja tysiąca drzew w Warszawie: nowy projekt WXCA Ulica Kondratowicza na warszawskim Targówku przejdzie prawdziwą rewolucję. W związku z zakończeniem budowy kolejnego odcinka II linii metra tereny wzdłuż arterii zyskają całkiem nowe zagospodarowanie. Projekt przebudowy przygotowała pracownia WXCA.
Wszystkie rzeki Warszawy Jakie rzeki na przestrzeni dziejów płynęły przez Warszawę? Które z nich wciąż istnieją, tyle że ukryte głęboko pod ziemią? I czy jest sens, by dziś na powrót je odsłaniać? Między innymi na pytania starają się odpowiedzieć kuratorzy wystawy „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”, którą do 29 maja można oglądać w stołecznym Muzeum Woli.