Architektura MuratorProjektyZespół W Apartments w Warszawie

Zespół W Apartments w Warszawie

Na warszawskiej Woli planowany jest kolejny apartamentowiec. Za jego projekt odpowiada pracownia WWAA.

Zespół W Apartments w Warszawie
W nawiązaniu do robotniczej przeszłości dzielnicy, architekci zaproponowali wykorzystanie materiałów o przemysłowym rodowodzie, w tym na przykład wykończenie części przestrzeni blachą falistą

Zespół powstanie przy ul. Siedmiogrodzkiej, w miejscu wyburzonego niedawno trzykondygnacyjnego pawilonu dawnych Zakładów Radiowych Kasprzaka z 1953 roku. Będzie się składał z dwóch brył: 16- i 6-kondygnacyjnej. W parterowym łączniku między nimi znajdzie się wspólna przestrzeń rekreacyjna. Dzięki kilku otworom w stropie będzie tu można posadzić drzewa, których korony mają być widoczne z ul. Siedmiogrodzkiej. Oba budynki zaoferują łącznie 210 apartamentów o powierzchni od 30 m2 do 212 m2. Wszystkie będą miały balkon lub loggię, a te na ostatniej kondygnacji – przestronne tarasy. W ramach inwestycji powstanie też 8 lokali usługowych. Powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 13 855 m2. Inwestorem jest Marvipol Development.

Zakończenie realizacji: 2021

Tagi:
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Dzielnicowy patriotyzm po warszawsku Dzielnicowy patriotyzm - taki tytuł nosi nowy cykl spotkań on-line Muzeum Powstania Warszawskiego. Po stołecznych osiedlach mieszkaniowych oprowadza architekt i varsavianista Grzegorz Mika.
Historia kontrowersyjnego Pałacu Kultury i Nauki Panoramę Warszawy zdominowała sylwetka Pałacu Kultury i Nauki. Budynek od lat wzbudza kontrowersje. W świadomości wielu mieszkańców stolicy jest to symbol dramatycznej epoki w historii Polski. Inni uważają go po prostu za najwyższy, choć nie najbardziej imponujący, budynek w kraju.
Warszawa niezaistniała. II wydanie Premiera drugiego wydania książki Jarosława Trybusia o niezrealizowanych projektach urbanistycznych Warszawy okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.