Architektura MuratorProjektyZespół W Apartments w Warszawie

Zespół W Apartments w Warszawie

Na warszawskiej Woli planowany jest kolejny apartamentowiec. Za jego projekt odpowiada pracownia WWAA.

Zespół W Apartments w Warszawie
W nawiązaniu do robotniczej przeszłości dzielnicy, architekci zaproponowali wykorzystanie materiałów o przemysłowym rodowodzie, w tym na przykład wykończenie części przestrzeni blachą falistą

Zespół powstanie przy ul. Siedmiogrodzkiej, w miejscu wyburzonego niedawno trzykondygnacyjnego pawilonu dawnych Zakładów Radiowych Kasprzaka z 1953 roku. Będzie się składał z dwóch brył: 16- i 6-kondygnacyjnej. W parterowym łączniku między nimi znajdzie się wspólna przestrzeń rekreacyjna. Dzięki kilku otworom w stropie będzie tu można posadzić drzewa, których korony mają być widoczne z ul. Siedmiogrodzkiej. Oba budynki zaoferują łącznie 210 apartamentów o powierzchni od 30 m2 do 212 m2. Wszystkie będą miały balkon lub loggię, a te na ostatniej kondygnacji – przestronne tarasy. W ramach inwestycji powstanie też 8 lokali usługowych. Powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 13 855 m2. Inwestorem jest Marvipol Development.

Zakończenie realizacji: 2021

Tagi:
ARCHIwum Warszawy lat 90. Wirtualna mapa warszawskiej architektury lat 90. Dostępna jest już mapa warszawskiej architektury lat 90. Po najntisowych realizacjach stolicy oprowadzają badaczki architektury Aleksandra Stępień-Dąbrowska i Alicja Gzowska oraz fotograf Maciej Leszczełowski, którzy razem z wolontariuszami zinwentaryzowali ponad 300 obiektów powstałych w dekadzie transformacji.
Airbubble: pierwszy w Polsce biotechnologiczny plac zabaw Jeszcze do 31 października można korzystać z biotechnologicznego placu zabaw przy Centrum Nauki Kopernik. Airbubble to pierwsze taka przestrzeń w Polsce wykorzystująca oczyszczające właściwości alg. Za projektem tego miejskiego eksperymentu stoi ecoLogicStudio.
Plac Piłsudskiego: miejsce niezgody Pojawiające się od blisko 100 lat plany zagospodarowania warszawskiego placu Piłsudskiego (kiedyś zwanego też Saskim i Zwycięstwa) oraz nadania mu właściwej oprawy architektonicznej rozpalają emocje kolejnych pokoleń Polaków. W związku z ogłoszonym w lipcu rządowym planem odbudowy pałacu Saskiego przypominamy prawie stuletnią historię planowania tego ważnego miejsca, w tym artykuł z „Architektury” nr 4/5/1966, który przeczytać można w wydaniu cyfrowym.
MSN / Warszawa Decyzja o wykorzystaniu białego betonu architektonicznego na elewacjach spowodowała, że wszystkie poszczególne etapy związane z technologią i realizacją obiektu wymagały innego podejścia niż na typowej budowie. O realizacji siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie według projektu biura Thomas Phifer and Partners piszą Mikołaj Mundzik i Krzysztof Kuniczuk.
Spójna różnorodność: o Browarach Warszawskich Piotr Lewicki Kazimierz Łatak W miejscu dawnych browarów projektantom z pracowni JEMS Architekci udało się stworzyć kawałek autentycznego miasta. Jest ono przyjazne dla pieszych, a także wielkomiejskie. Współczesne, ale niepozbawione historii – o nowej realizacji Jemsów piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Kamienica wielopokoleniowa przy ul. Stalowej w Warszawie Kamienica wielopokoleniowa przy Stalowej 29 w Warszawie w większym zakresie stanowi projekt interesujący społecznie niż architektonicznie. O realizacji biura Sawa-tech pisze Jerzy S. Majewski.