Piekarnia Pan y pasteles pod Madrytem

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Imagen Subliminal

Pomysł na małą cukiernię - 12 000 różowych elementów

2016-03-23 16:34

Pojekt wnętrza tej niewielkiej cukierni pod Madrytem opracowała pracownia Ideo Arquitectura. Autorzy zdecydowali się na niewielką, a jednocześnie niezwykle wyrazistą ingerencję - u sufitu umieścili ponad 12 tysięcy pomalowanych na różowo, drewnianych elementów.

Adres obiektuAlcalá de Henares, Madrid
Autorzyideo arquitectura; Virginia del Barco, Mayte Barrios
Data realizacji (koniec)2015

Pan y pasteles to lokal należący do madryckiej sieci piekarni. Zgodnie z życzeniem właściciela, każde miejsce wyróżnia odmienny charakter, a jedyny element wspólny to firmowy kolor różowy, który występuje w trzech założonych dotąd lokalach.

Piekarnia mieści się w parterze budynku w centrum Alcala de Henares, miasta położonego w odległości około 30 km od centrum hiszpańskiej stolicy. Po usunięciu ścian działowych i usunięciu tynku, architekci zdecydowali się na minimalną ingerencję, która podkreśliła cechy historycznej zabudowy i wyeksponowała odsłoniętą, ceglaną powierzchnię ścian.

Najmocniejszy akcent we wnętrzu stanowi ponad 12 tysięcy drewnianych i pomalowanych na różowo elementów, które zamocowano u sufitu. Większość wyposażenia, m.in. lampy, krzesła, stoły, lada i półki, powstała specjalnie z myślą o tym wnętrzu.