Architektura MuratorWydarzeniaArchitekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Lunch z Robertem Koniecznym i Zbigniewem Maćkowem oraz archispacery z Oskarem Grąbczewskim i BBGK Architekci to tylko kilka aukcji internetowych, które wspierają w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem za zebrane w czasie kwesty pieniądze zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe oraz aparaty do diagnostyki RTG.

W zbiórkę zaangażowała się w tym razem także platforma Architecture Snob, organizując wyjątkowe licytacje, na których można kupić książki i albumy znanych architektów, wziąć udział w zwiedzaniu budynku czy zjeść lunch z czołowymi polskimi architektami.

Co można wylicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wizytę w biurze Maćków Pracownia Projektowa oraz lunch z architektem Zbigniewem Maćkowem we Wrocławiu.

Wizytę w biurze KWK Promes i lunch z architektem Robertem Koniecznym w Katowicach.

Oprowadzanie po Muzeum Katyńskim w Warszawie z projektantami budynku - Janem Beliną-Brzozowskim, Wojciechem Koteckim i Konradem Grabowieckim, założycielami BBGK Architekci.

Oprowadzanie po Muzeum Ognia w Żorach z projektantem budynku Oskarem Grąbczewskim z pracowni OVO Grąbczewscy.

Monografię „Dotknąć muzyki” – książkę o nowym gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z autografem projektanta Tomasza Koniora.

Album „Metropol Parasol” poświęcony jednemu z najbardziej oryginalnych budynków w Europie wraz z  autografem projektanta Juergena Mayera H.

Dwa albumy „A.WAY: baśń dogania przyszłość” poświęcone futurystycznemu projektowi pracowni J MAYER H. wraz z autografem Juergena Mayera H.

Książkę „Could Would Should” Juergena Mayera H., wraz z autografem autora.

Specjalne zestawy ArchiSnob, czyli must have każdego snoba architektury.

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 Zwiedzanie pawilonu Miesa van der Rohe w Barcelonie z Ivanem Blasim, herbatka w Arce Koniecznego w Brennej, lunch z Ewą Kuryłowicz, Agnieszką Bulandą lub Ewą P. Porębską to tylko kilka aukcji internetowych, które wspierają w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.