Architektura MuratorWydarzeniaCykl spotkań "Architektura - Obiekty Użyteczności Publicznej"

Cykl spotkań "Architektura - Obiekty Użyteczności Publicznej"

31 marca w Łodzi odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Architektura - Obiekty Użyteczności Publicznej". Gościem specjalnym będzie Rafał Mysiak z Home of Houses, twórca projektu rewitalizacji i adaptacji zabytkowej elektrowni EC1 w Łodzi na cele kulturalno-artystyczne. Organizatorem cyklu spotkań jest Virtus Studio.

Virtus Studio, EC1

Virtus Studio zaprasza do udziału w cyklu spotkań poświęconym uniwersalnym rozwiązaniom dla budownictwa. Ideą konferencji jest stworzenie platformy spotkań architektów, projektantów, deweloperów, oraz kierowników działów inwestycji obiektów użyteczności publicznej z producentami. Pierwsza konferencja odbędzie się już 31 marca w Łodzi. Gościem specjalnym będzie Rafał Mysiak z Home of Houses, twórca projektu rewitalizacji i adaptacji zabytkowej elektrowni EC1 w Łodzi na cele kulturalno-artystyczne.

Na konferencji będzie można zapoznać się z różnymi aspektami projektowania. Uczestnicy dowiedzą się jakie podstawowe wymogi powinny być spełnione podczas procesów projektowania i wznoszenia każdego typu budynku. Jakie są ekonomiczne technologie i systemy budowlane oraz innowacje materiałowe na różnych etapach realizacji inwestycji.

Kolejne spotkania z cyklu odbędą się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Filharmonii Szczecińskiej w Szczecinie, Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia NOSPR w Katowicach, Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie oraz Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Więcej szczegółów www.virtus.com.pl

Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.