Makieta Cricoteki

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Kalbar

Makiety najwybitniejszych polskich budowli do sklejania - kolekcjonerski dodatek do miesięcznika "Architektura-murator"

2015-05-26 14:14

Już od 27 maja wielbiciele najlepszej współczesnej architektury stać się mogą posiadaczami miniaturowej Cricoteki – modelu budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka. Makiety wybitnych budowli do własnoręcznego wycinania i sklejania, dołączane będą bowiem od numeru 6/2015 do kolejnych edycji "Architektury-murator".

Możliwość kolekcjonowania miniatur budynków - finalistów organizowanego przez miesięcznik Architektura- murator konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – to wyjątkowa propozycja dla pasjonatów architektury współczesnej i kolejny pomysł redakcji na szeroką promocję najlepszych wzorców architektury powstającej w Polsce.

Wartością każdej z wycinanych makiet jest fakt, iż projektowane są osobiście przez członków zespołów, które tworzyły rzeczywiste budynki.

Kolekcję otwiera makieta Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka (autorzy budynku - Q2 Konsorcjum – nsMoonStudio i Wizja, autor makiety: Paweł Kurtyka / Wizja). Dodatkiem do kolejnego numeru będzie model domu jednorodzinnego w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci).