Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z mistrzem. Krzysztof Ingarden i Jacek Ewý w krakowskim oddziale SARP

Spotkanie z mistrzem. Krzysztof Ingarden i Jacek Ewý w krakowskim oddziale SARP

Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) Oddział Kraków zaprasza na wykład Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý, architektów, laureatów Honorowej Nagrody SARP w roku 2009 za całokształt twórczości. Spotkanie zorganizowane w ramach cyklu Spotkanie z mistrzem odbędzie się 16 stycznia 2014

Krzysztof Ingarden, Szkic Centrum Kongresowego w Krakowie, 2008
Krzysztof Ingarden, Szkic Centrum Kongresowego w Krakowie, 2008

Krzysztof Ingarden uzyskał stopień doktora na Politechnice Krakowskiej, jest wykładowcą na wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, pełni również funkcję Konsula Honorowego Cesarstwa Japonii w Krakowie. Pracował w biurach Arata Isozaki w Tokio, oraz J. S. Polshek & Partners w Nowym Yorku.

Jacek Ewý był projektantem w Miejskim Biurze Projektów w Krakowie, pracował również w Szkocji i Holandii. Od 1998 roku obaj projektanci współtworzą pracownię Ingarden & Ewý Architekci.

Wśród realizacji pracowni są tak znane obiekty, jak Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie (wraz z Aratą Isozakim), Pawilon „Wyspiański 2000”, Ambasada Polski w Tokio, Małopolski Ogród Sztuki oraz budowane obecnie Krakowskie Centrum Kongresowe.

Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana będzie twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.
Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2014, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6. Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl >>.


Stanowisko SARP w sprawie wyboru projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zajął stanowisko w sprawie wyboru generalnego projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego w trybie tzw. dialogu konkurencyjnego. Tak można zlecić budowę elektrowni albo system integracji baz danych. Najlepszym trybem poszukiwania najlepszego rozwiązania lotniska jest otwarty konkurs architektoniczny – piszą architekci.
Śniadanie na Foksal: nowy cykl spotkań w OW SARP Warszawski SARP zaprasza na nowy cykl dyskusji o architekturze. Tym razem w nieformalnej, piknikowej atmosferze w ogrodzie Pałacu Zamoyskich. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Kamil Wyszkowski z UN Global Compact Network Poland, a redakcja „Architektury-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Dyplom Roku SARP 2020 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
#ArchitekciDlaKlimatu. Inicjatywa Koła Architektury Zrównoważonej SARP Trwa globalny tydzień protestów dla klimatu. Polscy architekci dołączają do akcji, proponując deklarację budownictwa proekologicznego.
Młodzi na SARP U40 Ogólnopolskie Spotkania Młodych Architektów SARP U40 to inicjatywa podjęta w 2018 roku przez szczeciński oddział stowarzyszenia. W dniach 17-18 maja w Lublinie pod hasłem Przemiany odbyła się druga edycja wydarzenia. Relacjonuje Katarzyna Gucałło.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.