Obiekt Niemożliwy projektu Przema Łukasika – zapisy na warsztaty w Bytomiu!

i

Autor: Archiwum Architektury

Obiekt Niemożliwy projektu Przema Łukasika – zapisy na warsztaty w Bytomiu!

2019-10-14 18:22

Z okazji jubileuszu „Architektury-murator” Przemo Łukasik zrealizuje w Bytomiu jeden z Obiektów Niemożliwych. Projekt stanowić będzie symboliczny apel o ochronę postindustrialnego dziedzictwa miasta.

Obiekt Niemożliwy projektu Przema Łukasika powstania na terenie elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. Architekt, znany z walki o zachowanie postindustrialnego dziedzictwa, sam mieszkający w tzw. Bolko-Lofcie, czyli poprzemysłowym budynku lampowni, stworzy świetlną instalację, która stanowić będzie symboliczny sygnał dla Polski – wołanie o ratunek dla wyludniającego się Bytomia i jego złożonego dziedzictwa.

Już 24 października na WA PŚl w Gliwicach wykład architekta na temat realizacji projektu i warsztaty firmy Zumtobel. Podczas spotkania przybliżymy założenia specjalnej, jubileuszowej edycji konkursu studenckiego na projekt oświetlenia Obiektu Niemożliwego, w którym główna nagroda wynosi 7000 zł. Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikat. Na wykład i warsztaty obowiązują zapisy.

Uruchomienie iluminacji przez firmę Zumtobel odbędzie się 25 października. Poprzedzi je wycieczka dla studentów po zespole Szombierek oraz otwarta dla mieszkańców wieczorna uroczystość w Teatrze Rozbark w Bytomiu. W programie m.in. pokaz filmu dokumentującego kolejne etapy podświetlenia komina dawnej elektrociepłowni oraz spektakl z udziałem artystów Teatru Rozbark. Wstęp na uroczystość bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Wykład Przema Łukasika i warsztaty firmy Zumtobel Kiedy: 24 października, 16.00-20.00 Gdzie: aula Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, ul.  Strzody 10, Gliwice Pobierz bezpłatną wejściówkę

Uroczystość inaugurująca Obiekt Niemożliwy w Bytomiu Kiedy: 25 października, 18.00 Gdzie: Teatr Rozbark, ul. Kilara 29 (dawna Dojazd 29), Bytom Pobierz bezpłatną wejściówkę

Partnerzy Obiektu Niemożliwego w Bytomiu: