Lublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury zabezpieczającej przyuliczne skwery przed samochodami

i

Autor: Archiwum Architektury W 2017 roku przed Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pojawiły się siedziska w kształcie liter tworzących skrótową nazwę uczelni. I w tym przypadku chodziło przede wszystkim o likwidację znajdujących się tam miejsc parkingowych. Za projekt obiektu odpowiadała Katarzyna Szczypior, jedna z jurorek konkursu; fot. Tomasz Koryszko, archiwum KUL

Lublin chce chronić trawniki – konkurs na projekt małej architektury

2019-08-12 15:28

Centrum Kultury w Lublinie we współpracy z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni ogłasza konkurs na projekt uniwersalnego obiektu zabezpieczającego przyuliczne skwery i trawniki przed parkującymi samochodami.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie uniwersalnego obiektu małej architektury, który chroniłby zarówno drzewa, jak i powierzchnie biologicznie czynne. Idea zorganizowania konkursu wynika z występowania w mieście chronicznego problemu dewastacji powierzchni zielonych przez samochody – czytamy w regulaminie.

W 9-osobowym jury znaleźli się architekci krajobrazu Paweł Adamiec, Kamila Boguszewska i Katarzyna Szczypior, architekci Michał Gdak, Hubert Trammer i Jerzy Porębski, Hanna Pawlikowska i Paulina Sito z Biura Miejskiego Architekta Zieleni oraz Szymon Pietrasiewicz z Centrum Kultury w Lublinie.

Pula nagród wynosi 13 000 złotych. Prace można nadsyłać do 30 września 2019 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.ck.lublin.pl.

Potrzebujesz inspiracji? O meblach miejskich, powstających w Polsce dzięki oddolnym inicjatywom, projektom artystów i budżetom obywatelskim pisaliśmy w tekście: Projekt ławka – nowe miejskie siedziska.