Architektura MuratorPolski KrajobrazWystawa pokonkursowa przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Wystawa pokonkursowa przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

Zakończył się konkurs fotograficzny "Architektury-murator" pt. Krajobraz dobry i zły. Zapraszamy na wystawę pokonkursową, której otwarcie odbędzie się 21 października przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Krajobraz dobry i zły. Wystawa pokonkursowa
Wizualizacja: Paweł Kłudkiewicz

Wystawa jest podsumowaniem konkursu fotograficznego przeprowadzonego przez redakcję "Architektura-murator", którego celem było pokazanie dobrych i złych przykładów ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce. Była to szansa dla wszystkich, którzy robią zdjęcia, na zabranie głosu w dyskusji o ochronie unikalnego środowiska naturalnego i kulturowego dziedzictwa naszego kraju. Zarówno wystawa, jak i konkurs, powstały w związku z prezydencką inicjatywą ustawodawczą mającą na celu ochronę polskiego krajobrazu. Na konkurs nadesłano ponad 1000 zdjęć.

Jury, powołane przez Ministerstwo Środowiska oraz Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, pod przewodnictwem fotografa przyrody Cezarego Korkosza, w składzie: prof. dr hab. Andrzej Richling (Instytut Geografii Fizycznej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, Uniwersytet Warszawski), dr Agata Cieszewska (Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Katedra Architektury Krajobrazu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), Paweł Mikusek (Rzecznik Ministerstwa Środowiska), Małgorzata Opęchowska (Starszy Specjalista, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska) przyznało dwie nagrody w obu konkursowych kategoriach: Krajobraz dobry i Krajobraz zły. Dwie nagrody oraz trzy wyróżnienia zostały przyznane w otwartym głosowaniu internautów.

Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Krajobraz dobry i zły
21 października - 20 listopada
Otwarcie: 21 października, godzina 10.00 przed Pałacem Prezydenckim, Krakowskie Przedmieście 48/50
Organizator: "Architektura-murator"
Projekt wystawy: Paweł Kłudkiewicz
Wystawa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego
www.polskikrajobraz.pl

Krajobraz dobry i zły. Wystawa pokonkursowa otwarta! Wystawę wieńczącą konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" otworzył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrodzone zdjęcia można oglądać na Krakowskim Przedmieściu do 20 listopada 2014.
Głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły Tylko do 27 września trwa głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły. Na stronie internetowej konkursu zebraliśmy już ponad 1000 zdjęć ukazujących dobre i złe przykłady działalności człowieka na obszarach chronionych w Polsce. Teraz Internauci zdecydują, które z nadesłanych prac są najlepsze! Na zwycięzców czekają aparaty fotograficzne Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50. Kliknij, aby oddać głos!
"Krajobraz dobry i zły". Konkurs fotograficzny "Architektury-murator" 26 sierpnia 2014 r. ruszył konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" organizowany przez "Architekturę-murator". Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęć pokazujących dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce. Do udziału zapraszamy fotografów profesjonalistów i amatorów w każdym wieku!
Nagrody w konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" W konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" zostaną przyznane dwa rodzaje nagród w dwóch kategoriach. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni aparatami Fujifilm XM1 z obiektywem Fujinon XC16-50, nagrodami pieniężnymi oraz rocznymi prenumeratami miesięcznika Podróże!
Wrocławski oddział SARP ogłasza konkurs fotograficzny "Kadry modernizmu" Tematem przewodnim czwartej edycji konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" jest "Miasto w ruchu". Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014
Miasto-ogród. Architektoniczny konkurs fotograficzny Wrocławski oddział SARP ogłosił trzecią edycję konkursu fotograficznego Kadry modernizmu. Tematem edycji w 2013 roku są Karłowice, miasto-ogród. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 13 września