Architektura MuratorProjektyBiurowiec Astoria w Warszawie

Biurowiec Astoria w Warszawie

W ścisłym centrum stolicy, vis-à-vis gmachu naczelnego sądu administracyjnego, stanie budynek biurowo-handlowy, którego projekt opracowała firma Epstein.

Biurowiec Astoria w Warszawie
Biurowiec Astoria w Warszawie, proj.: Epstein, il.: dzięki uprzejmości pracowni. Widok od strony skrzyżowania ul. Przeskok i Zgoda

Choć teren wokół Pałacu Kultury w Warszawie wciąż pozostaje niezabudowany, reszta Śródmieścia rozwija się bardzo intensywnie. Nowe obiekty zastępują starsze i wypełniają każdą wolną jeszcze przestrzeń (więcej na ten temat w „A-m” 4/14).

W miejscu rozebranego w 2013 roku dawnego pawilonu meblowego przy ul. Przeskok (proj. Henryk Borowy, Andrzej Kocięcki, 1962) planowany jest 10-piętrowy budynek biurowo-handlowy z dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym na 100 samochodów. Wstępną koncepcję obiektu przygotował Stanisław Fiszer, ale wraz z przejęciem nieruchomości przez spółkę STRABAG Real Estate prace nad projektem powierzono architektom z firmy Epstein.

Astoria zaoferuje blisko 17 600 m2 powierzchni biurowej na wynajem i 1400 m2 powierzchni handlowej. Zaokrąglony narożnik u zbiegu ulic Przeskok i Zgoda zwieńczony zostanie współczesną gloriettą. STRABAG ubiega się dla inwestycji o certyfikat LEED na poziomie Gold.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2016

Biurowiec Astoria w Warszawie
Biurowiec Astoria w Warszawie, proj.: Epstein, il.: dzięki uprzejmości pracowni